امروز مهلت پرداخت ۳ مالیات تمام می شود

امروز مهلت پرداخت ۳ مالیات تمام می شود

به گزارش بازاری خریداران سکه از بانک مرکزی، صاحبان مشاغل و مشمولان مالیات بر ارزش افزوده بهار ۱۴۰۰ فقط تا آخر امروز برای پرداخت مالیات فرصت دارند.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، فعالان اقتصادی و صاحبان مشاغل برای برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت های مالیاتی باید به عرضه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی اقدام نمایند که تا آخر امروز برای این امر فرصت دارند.
از طرفی، مطابق قانون مؤدیان نظام مالیات بر ارزش افزوده حداکثر ۱۵ روز بعد از آخر هر فصل مهلت دارند تا اظهارنامه مالیاتی خویش را عرضه کنند؛ ازاین رو امروز آخرین فرصت عرضه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سه ماهه اول (بهار) ۱۴۰۰ است.
مالیات دیگری که مشمولان آن تا آخر امروز فرصت پرداخت آنرا دارند، مالیات سکه است که خریداران سکه از بانک مرکزی از سال ۱۳۹۷ مشمول پرداخت مالیات هستند و خریداران سکه پارسال تا آخر امروز باید مالیات متعلقه بپردازند که طبق دستورالعمل، کسی که پارسال بیشتر از پنج تا ۱۵ سکه از بانک مرکزی خریده باشد، باید به ازای هر قطعه سکه باید ۹۶۰ هزار تومان مالیات پرداخت کند و نسبت به مازاد ۱۵ تا ۲۵ سکه به ازای هر قطعه باید معادل یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان مالیات بپردازد.
علاوه براین، نسبت به مازاد ۲۵ تا ۱۰۵ سکه هم باید به ازای هر قطعه معادل یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان مالیات بپردازد که نکته قابل توجه درباره مالیات سکه، افزایش قابل توجه رقم آن و کاهش سطح معافیت مالیاتی است.
بنابراین، مشمولان هر یک از این سه مالیات ذکر شده تا آخر امروز برای پرداخت مالیات فرصت دارند که بدین منظور باید از راه رفتن به tax.gov.ir یا www.intamedia.ir اظهارنامه های در ارتباط با مالیات بر ارزش افزوده، مالیات مشاغل و مالیات خرید سکه از بانک مرکزی را پر کنند.
لازم به ذکر است که اگر مشمولان این سه مالیات، در موعد مقرر اظهارنامه پر نکنند و مالیات مربوطه را نپردازند، نه تنها از تسهیلات و مشوق ها محروم می شوند، بلکه مشمول جریمه خواهند شد.
منبع:

1400/04/15
13:23:18
5.0 / 5
281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا