کارگاه جواهرات لئوپارد (زرین تخت)

پذیرش خدمات ریخته گری طلا

پذیرش خدمات ریخته گری طلا

بازاری: کارگاه جواهرات لئوپارد علاوه بر فروش زیورآلات طلا و سفارش تولید طلای مورد علاقه شما، کلیه خدمات آبکاری طلا، ریخته گری طلا، تعمیر طلا و حکاکی طلا را با بالاترین کیفیت و کمترین اجرت ارائه می دهد.


راهنمای خرید طلای ارزان قیمت و کم اجرت از کارگاه طلا سازی

اجرت بالای طلا و خرید طلای ارزان از دغدغه های همیشگی خریداران طلا است. البته باید توجه داشت که ساخت طلا فرآیندی سخت و پر زحمت است. اما با دستمزد کم می توان طلا خرید! مشکل اصلی اینجاست که بسیاری از طلافروشان اجناس خود را از واسطه های طلاسازی می خرند و در واقع واسطه فروش طلا هستند. در حقیقت طلایی که به دست مشتریان میرسد، ابتدا در کارگاه طلاسازی ساخته میشود، بنکدار به صورت عمده زیورآلات طلا را از کارگاه میخرد، سپس فروشندگان طلای مصرفی را از بنکدار تهیه می کنند. حال اگر طلاهای خود را از کارگاه طلاسازی خریداری کنید، در واقع می توانید آن ها را با قیمت کمتر و ارزان تر از مدل های مشابه در بازار طلا خریداری کنید.

کارگاه طلای لئوپارد (زرین تخت) علاوه بر تولید عمده طلا و جواهرات ، محصولات خود را بصورت تک نیز به مشتریان خود میفروشد. کارگاه طلای لئوپارد (زرین تخت) با بیش از 15 سال سابقه در زمینه تولید طلا در کشورهای آلمان، اوکراین، روسیه و ایران فعالیت می کند. این کارگاه توسط آقای کیانوش زرین تخت که طراح و تولید کننده طلا و جواهر هستند اداره می شود. همچنین می توانید زیورآلات دلخواه خود را به این کارگاه سفارش دهید تا هر آنچه بخواهید برای شما ساخته شود.

خرید طلا ارزان و کم اجرت بصورت مستقیم از کارگاه طلا سازی

برای خرید طلای ارزان از جواهرات لئوپارد (زرین تخت) و همچنین سفارش طراحی و تولید طلای مورد علاقه خود می توانید با کارگاه جواهرات لئوپارد (زرین تخت) 09020111772 تماس بگیرید و یا به سایت جواهرات لئوپارد (زرین تخت) www.leopard-jewelry.com مراجعه کنید. این کارگاه طلا و جواهرات مورد علاقه شما را برای شما طراحی و تولید می کند.

کارگاه جواهرات لئوپارد علاوه بر فروش زیورآلات طلا و سفارش تولید طلای مورد علاقه شما، کلیه خدمات آبکاری طلا، ریخته گری طلا، تعمیر طلا و حکاکی طلا را با بالاترین کیفیت و کمترین اجرت ارائه می دهد. این کارگاه علاوه بر ریخته گری طلا، به ریخته گری نقره، برنج، برنز و مجسمه های مختلف نیز می پردازد. از طرفی کارگاه لئوپارد تمامی مراحل طراحی و تولید طلا را برای علاقه مندان به این حرفه پرسود آموزش می دهد.

کمی درمورد کارگاه ریخته گری طلا بدانیم

از گذشته های دور انسان مذاب فلزات را درون قالب ریخته و قطعاتی مثل زیورآلات و جواهرات میساخت. به دلیل زیبایی، ماندگاری و بسیاری خصوصیات دیگر، بیشتر جواهرات از طلا درست می شوند. اکنون نیز برای ساخت و تولید جواهرات و زیورآلات از ریخته گری استفاده میشود. ریخته گری روش های گوناگونی دارد. یکی از روش های ریخته گری استفاده از موم می باشد. در این مقاله با این روش ریخته گری آشنا خواهیم شد.

ریخته گری با موم جایگاه ویژه ای بین جواهرسازان دارد. دلیل این علاقه مندی این است که می توان با استفاده از موم مدل های مختلفی درست کرده و پس از قالب گیری برای سری سازی از آن ها استفاده کرد. کارگاه جواهرات لئوپارد (زرین تخت) ، کلیه خدمات تعمیرات، ریخته گری ، آبکاری طراحی و تولید طلا را انجام میدهد. علاوه بر این، سفارشات ساخت جواهرات خود را نیز می توانید به جواهرات لئوپارد بسپارید.

از روش های ریخته گری با موم می توان به روش ریخته گری گریز از مرکز (سانتریفیوژ) و مکشی اشاره کرد.

ماشین های ریخته گری گریز از مرکز و مکشی

دستگاه ریخته گری گریز از مرکز از وزن فلز و نیروی گریز از مرکز برای پر کردن قالب استفاده می کند. دستگاه ریخته گری مکشی از خلاء برای مکش فلز مذاب به داخل قالب استفاده می کند. آشنایی با دستگاه ها و ماشین ها از لزومات آموزش ریخته گری است.

نیرویی برای غلبه بر مکیدن فلز مذاب مورد نیاز است. اگر مدل شما ظریف است، نیروی بیشتری برای فشار دادن فلز مذاب به قسمت های کوچک قالب مورد نیاز است. اگر نیرو خیلی کم باشد، قالب به درستی پر نمی شود. اگر هم نیرو زیاد وارد شود، شما در معرض خطر ترکیدن قالب هستید. ایده صحیح این است که فشار ثابتی داشته باشیم که فلز مذاب را به داخل قالب فشار می دهد یا می کشد.

ماشین گریز از مرکز باید به طور ایمن به یک سطح صاف با یک حصار محافظ در اطراف آن پیچ شود. حصار نباید سوراخی برای جلوگیری از خروج فلز مذاب در صورت ترکیدن داشته باشد.

دستگاه گریز از مرکز باید در ارتفاع کار راحت باشد. به یاد داشته باشید، شما با سیلندرهای داغ، فلز مذاب و یک مشعل روشن کار خواهید کرد. شما نمی خواهید خود را در موقعیت های خطرناک قرار دهید. هر کاری که لازم است انجام دهید تا این فرآیند تا حد امکان ایمن و ساده شود.

برای آموزش ریخته گری این مراحل را دنبال کنید:

  • سیلندر حاوی گچ ریخته گیری را در دستگاه سانتریفیوژ قرار دهید.
  • بوته را روی قالب ثابت کنید و فلز از قبل اندازه گیری شده خود را برای آن سیلندر داخل بوته قرار دهید.
  • مهره وسط را باز کنید تا بازو به هم بخورد.
  • وزنه های تعادل را طوری تنظیم کنید که یک لمس جزئی باعث شود بازو به سمت بالا یا پایین حرکت کند.
  • مطمئن شوید که مهره وزنه و مهره مرکزی را سفت کرده اید. برای اطمینان آنها را چندین بار بررسی کنید. اگر با دیگران کار می کنید، حتی اگر می بینید که آنها مهره ها را سفت می کنند، خودتان مجددا آنها را بررسی کنید.

اگر مراحل فیزیکی پشت فرآیند گریز از مرکز را درک کنید، لزوم اطمینان از کار ایمن را درک خواهید کرد.

دستگاه های ریخته گری مکشی گران هستند. اگر می توانید یکی از آنها را بخرید، حتماً یکی بخرید.

نحوه محاسبه مقدار فلز ریخته گری

در این بخش از آموزش ریخته گری نحوه محاسبه مقدار فلز را فرا خواهیم گرفت.

مقدار فلز مورد نیاز برای پر کردن قالب = (W x SGw x SGm) + 15.55 گرم.

که در اینجا:

W  = گرم موم یا مدل های دیگر.

SGw  = وزن مخصوص موم یا سایر محیط های مدل.

SGm  = وزن مخصوص فلز مورد استفاده برای ریخته گری.

مثال زیر از موم به عنوان مدیوم مدل و نقره استرلینگ به عنوان فلز استفاده می کند.

فرض کنید وزن کل واشر کف سیلندر و شاخه موم به 325 گرم می رسد. وزن واشر کف سیلندر 144 گرم است. 325 گرم منهای 144 گرم معادل 181 گرم وزن شاخه موم است.

موم دارای وزن مخصوص 1 است. نقره استرلینگ دارای وزن مخصوص 10.4 است.

بنابراین،  گرم نقره استرلینگ  x 1 x 10.4 = 1882.4 181 گرم.

برای اطمینان از وجود فلز کافی برای پر کردن قالب، 15 گرم  فلز بیشتربرای قسمت ورودی فلز مذاب به گچ اضافه کنید.

1882.4 + 15 = 1897.40 گرم.  تا سیلندر پر شود.

 

اقدامات احتیاطی که هنگام آموزش ریخته گری گریز از مرکز و مکشی باید انجام دهید

شما با مشعل های داغ، فلز مذاب و سیلندرهای داغ کار خواهید کرد. حرارت شعله مشعل و سیلندر های داغ به حدی است  که می تواند به هر ماده ای آسیب برساند. برای آموزش خود در مورد ابزارها، تجهیزات، مواد و روش هایی که استفاده می کنید، وقت بگذارید.

انجام ریخته گری سانتریفیوژ یا خلاء خود کار دشواری نیست. با این حال، مانند هر تجربه جدید، چالش یادگیری دارد. محل قرار دادن تجهیزات خود را برنامه ریزی کنید و چندین بار از طریق تمرین فرضی فرایند ریخته گری انجام دهید تا زمانی که مراحل را به راحتی انجام دهید. یک کپسول آتش نشانی در دسترس داشته باشید.

اگر در داخل خانه ریخته گری می کنید، باید تهویه فوق العاده ای داشته باشید. تهویه عادی پاسخگو نمی باشد. دود مشعل و موم سمی هستند. سایر مواد مصرفی و انواع اسیدها ممکن است به شدت سمی باشد. سلامتی خود و دیگران را در نظر داشته باشید.

آخرین هشدار: گچ را در فاضلاب خانه خود رها نکنید. چرا که مانند بتن سفت خواهد شد!

برای آشنایی بیشتر با فرایند تولید طلا و جواهرات و مطالعه مقالات خواندنی در حوزه طلاسازی به مجله تخصصی وب سایت جواهرات لئوپارد مراجعه کنید.

پذیرش خدمات ریخته گری طلا در کارگاه جواهرات لئوپارد (زرین تخت)

خدمات ریخته گری طلا ، ریخته گری نقره، ریخته گری برنج و ریخته گری برنز اعم از انواع زیورآلات (انگشتر، دستبند، آویز، گوشواره و غیره) ریخته گری مجسمه و انواع قطعات دکوری در کارگاه جواهرات لئوپارد به صورت کاملا حرفه‌ای و با استفاده از بهترین تکنیک‌ها و جدیدترین ابزارآلات انجام میشود. برای سفارش کارهای ریخته گری با مشاوران ما 09020111772 تماس گرفته و برای اطلاعات بیشتر به وب سایت جواهرات لئوپارد (زرین تخت) www.leopard-jewelry.com مراجعه کنید.

1400/08/11
22:45:09
5.0 / 5
1145
تگهای خبر: رپورتاژ , خرید , بازار , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(5)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا