مدیركل منابع طبیعی خوزستان:

قطع درختان ام الدبس را بررسی خواهیم کرد

قطع درختان ام الدبس را بررسی خواهیم کرد

به گزارش بازاری خوزستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان در مورد مبحث قطع درختان در منطقه ام الدبس توسط مردم اظهار داشت: در مورد قطع درختان در این منطقه‏‎، از اداره منابع طبیعی شهرستان مبحث را حتما بررسی خواهیم کرد و اقدامات لازم را در این حوزه انجام می دهیم.محمدتقی سجادی در گفتگو با ایسنا در مورد حفظ و حراست از عرصه های جنگلی و پیشگیری از قطع درختان در این حوزه ها اظهار نمود: در ارتباط با قطع درختان‏ به صورت پراکنده این مورد به وجود می آید که گاها ما با آنها برخورد می نماییم. همینطور در مورد قطع درختان در منطقه ام الدبس‏‏‎، از راه اداره منابع طبیعی شهرستان مبحث را حتما بررسی خواهیم کرد و اقدامات لازم را در این حوزه انجام می دهیم.

وی اضافه کرد: قطع کردن درخت یکسری قواعد دارد؛ قطع درخت در اراضی مستثنیات مردم (زمین های احیا شده)‏، احتیاج به دریافت مجوز از منابع طبیعی دارد. قسمتی دیگر در اراضی ملی هستند که قطع کردن درختان در آنها کلا ممنوع می باشد. مبحث قطع درختان باید به صورت مصداقی بررسی شود و متناسب با احکام قانونی در این راستا، با فرد متخلف به صورت قانونی برخورد به عمل آید.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان ضمن اشاره به وضعیت نیروهای حفاظتی و حراست از عرصه ها اظهار داشت: در حوزه نیروهای حفاظتی‏، تا حدودی محدودیت داریم و نیروهای ما در قیاس با عرصه های موجود، کمتر هستند. حضور مستمر هم امکانپذیر نیست پس امکان دارد گاهی اوقات شاهد این قبیل اتفاقات باشیم.

منبع:

1400/11/05
20:20:11
5.0 / 5
293
تگهای خبر: مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا