رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان:

لوازم خانگی قاچاق گران گردید

لوازم خانگی قاچاق گران گردید

به گزارش بازاری رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از افزایش قیمت لوازم خانگی قاچاق آگاهی داد و درباره افزایش قیمت تایر نیز اظهار نمود: با عرضه کنندگان لاستیک اتمام حجت کردیم. اگر بهر دلیلی محاسبات سازمان حمایت به عددی که افزایش داده اند نرسد، به اندازه تولید، فروش و تخلفشان با آنها برخورد می شود.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، عباس تابش در یک برنامه تلویزیونی درباره افزایش قیمت لوازم خانگی اظهار داشت: در لوازم خانگی تولید داخل به هیچ وجه افزایش قیمت نداریم و کالاها با قیمت ثابت عرضه می شود، اما قیمت کالاهای قاچاق بالا رفته که مقرر شده برخورد با کالاهای قاچاق تشدید شود. درباره افزایش قیمت لوازم خانگی داخلی نیز به نتیجه نرسیدیم.
وی از شهروندان خواست که در کنار سازمان های مربوطه، در حوزه مقابله با کالای قاچاق همکاری کنند و هنگام خرید کالا، گارانتی محصول را در سامانه جامع گارانتی کنترل کنند و از صحت آن و قاچاق نبودن کالا مطمئن شوند.
در ایام اخیر گزارش هایی از افزایش قیمت برخی شرکتها پخش شده، اما دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی روز گذشته اظهار داشت که طی دو ماه گذشته درخواستی برای افزایش قیمت به این انجمن ارسال نشده است. بر این اساس و باتوجه به اظهارات اخیر یکی از معاونان وزارت صمت که اصرار کرد افزایش قیمت لوازم خانگی، بدون مجوز وزارتخانه بوده و غیرقانونی می باشد، بنظر می رسد افزایش قیمت لوازم خانگی تولید داخل خودسرانه بوده است.
وی همین طور در واکنش به افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت تایر، با اشاره به دعوت درخواست سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از نماینده انجمن لاستیک برای ارائه مستندات افزایش قیمت تا روز شنبه، اشاره کرد: ظرف ۴۸ ساعت قیمت ها برآورد می شود و اگر دارای شرایط افزایش قیمت نباشد، درباره آنها تصمیم گیری می شود و قیمت ها باید تغییر کند. اتفاق نادرست این بود که همه بنگاه ها افزایش قیمت یکسان ۴۰ درصدی اعلام نموده بودند؛ اما افزایش قیمت ها نمی تواند یکسان باشد.
رییس سازمان حمایت همین طور با اعلان اینکه "افزایش قیمت ها هنوز در بازار اجرائی نشده است و قرار بود از شنبه لاستیک ها با قیمت جدید عرضه شوند"، اظهار داشت: با عرضه کنندگان لاستیک اتمام حجت کردیم؛ اگر بهر دلیلی محاسبات سازمان حمایت به عددی که افزایش داده اند نرسد، به اندازه تولید، فروش و تخلفشان با آنها برخورد می شود.
منبع:

1400/07/30
12:08:12
5.0 / 5
241
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا