مالزی: نباید قربانی جنگ تجاری چین با آمریكا شویم

مالزی: نباید قربانی جنگ تجاری چین با آمریكا شویم

بازاری: به قول وزارت اقتصاد و دارایی مالزی، این كشور واقع در جنوب شرقی آسیا به دنبال راهی برای جلب اعتماد سرمایه گذاران و جلوگیری از تبعات منفی جنگ تجاری چین و آمریكاست.به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، لیم گوآن انگ، وزیر اقتصاد و دارایی مالزی اخیرا اعلام نموده است كه این كشور هیچ گاه قصد ندارد خویش را وارد جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریكا كند و در این خصوص جانب داری كند چراكه هر دو كشور از بزرگترین شركای تجاری مالزی به شمار می روند و نقش بسزایی در گردش چرخ اقتصاد و بازارهای تجاری این كشور دارند.

به نقل از وب سایت MalayMail، ایشان در ادامه سخنان خود افزود مالزی نیاز دارد كه در این جنگ تجاری سرمایه گذاران خویش را در سایه امن یك پناهگاه قرار دهد تا آنها گرفتار تبعات و عواقب منفی آن نشوند چراكه در این صورت باید هزینه های هنگفتی را بپردازیم.

البته وی از تشریح سازوكار این تصمیم و اقدام مالزی برای جلب اعتماد سرمایه گذاران و كوشش برای كاهش تبعات منفی حاصل از جنگ تجاری آمریكا و چین خودداری كرده و در این باره جزئیاتی را به زبان نیاورده است.

تنش های تجاری میان چین و آمریكا در ماه مارس سال جاری میلادی بعد از آن افزایش یافت كه ترامپ تعرفه های وارداتی را بر فولاد و آلومینیوم اعلام نمود. از آن زمان تابحال واشنگتن و پكن چندین دور تعرفه های تلافی جویانه ضد یكدیگر وضع كردند بطوری كه رایزنی های تجاری دو جانبه تابحال در متوقف كردن این جنگ تجاری ناكام بوده است.

بعد از آنكه رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا، به بهانه پشتیبانی از محصولات آمریكایی و تولید داخلی این كشور، دستور قانون تعرفه واردات كالاهای خارجی شامل محصولات چینی را داد، اندكی پس از شروع این جنگ تجاری، چین هم در واكنش به آن، قانون افزایش تعرفه محصولاتی را كه در كارخانه های مستقر در خاك ایالات متحده آمریكا ساخته می شوند را وضع كرد كه به تبع آن، شركت های بسیاری شامل خودروسازان اروپایی كه در این كشمكش های تجاری میان این دو كشور نقشی ندارند، هم متحمل خسارات متعددی شده اند.1397/08/21
18:26:30
5.0 / 5
5319
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا