سیرك های بدون حیوان در سمنان چكار خواهند كرد؟

سیرك های بدون حیوان در سمنان چكار خواهند كرد؟

بازاری: مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به اینكه برای ارتقاء نشاط اجتماعی برنامه های متعددی هدفگذاری شده از برنامه ریزی جهت راه اندازی سیرك در شهرهای استان آگاهی داد.


حجت الاسلام علی اصغر فضیلت در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: با عنایت به حساسیت دوستداران حیات وحش این سیرك ها به صورت سیرك بدون حیوان برگزار می گردد كه خوشبختانه ما تجربه برگزاری آن در استان گلستان را هم داریم.
وی از برنامه ریزی این اداره كل برای تدوین سند نشاط اجتماعی در استان سمنان آگاهی داد و اظهار نمود: یكی از مهمترین كاستی های ما در حوزه اجتماعی فقدان یك الگو شادمانه در كشور است و از همین رو گاهی گفتمان شادمانه در جامعه شكل نمی گیرد.
فضیلت از رایزنی با تعدادی از ائمه جمعه در این ارتباط آگاهی داد و اضافه كرد: البته تدوین این سند هنوز در مرحله ایده پردازی و احداث آمادگی های ذهنی برای تحقق آن است.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینكه تحقق این مهم نیازمند یك همت همگانی است، اشاره كرد: ما در خیلی از زیرساخت ها نیازمند بروزرسانی و اصلاح هستیم.
فضیلت در پاسخ به پرسش ایسنا درباب برنامه های این دستگاه فرهنگی برای افزایش نشاط اجتماعی در شرایط اقتصادی فعلی اشاره كرد: باید در گام اول بازتعریفی از نشاط اجتماعی به دست بدهیم.
وی با اشاره به اینكه كلیه برنامه های فرهنگی و ماموریت های فرهنگ و ارشاد می تواند نشاط آفرین باشد، اظهار داشت: اگر همه دستگاه های دیگر در این ارتباط با فرهنگ و ارشاد اسلامی همراهی و هم افزایی كنند تحقق این مهم و ارتقاء نشاط اجتماعی در شرایط دشورار اقتصادی هم امكان دارد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان به برنامه های اخیر این اداره كل در نمایشگاه كتاب استان اشاره نمود و اضافه كرد: نمایشگاه كتاب امسال كه بالغ بر 85 هزار نفر از آن بازدید كردند نمونه روشنی از وجود بسترهای لازم برای موفقیت در این بخش است.
وی با اشاره به اینكه نمایشگاه كتاب امسال به یك تفرجگاه فرهنگی تبدیل شد و افزود: ما در این نمایشگاه هنر و كتاب را به هم پیوند دادیم و با برگزاری برنامه های متنوع فضای با نشاط برای دوستداران اهل فرهنگ و كتاب فراهم كردیم.
وی از پشتیبانی از موسیقی سنتی بعنوان یكی دیگر از برنامه های این اداره كل در امتداد افزایش نشاط اجتماعی آگاهی داد و اشاره كرد: بخش دیگری كه می تواند به افزایش نشاط اجتماعی كمك نماید محورهای 9گانه اعلام شده از طرف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است كه در استان باز با جدیت پیگیری خواهد شد.1397/09/18
13:24:05
5.0 / 5
4826
تگهای خبر: اقتصاد , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا