روند صعودی طلا متوقف گردید

روند صعودی طلا متوقف گردید

بازاری: قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تحت تاثیر ثابت ماندن ارزش دلار آمریكا و صعود بازارهای سهام، اندكی كم شد.به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد كم شد و به ۱۲۴۳.۹۱ دلار رسید.

در بازار آمریكا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه ۰.۱ درصد كم شد و به ۱۲۴۹.۳ دلار رسید.

به گفته استفن اینس، مدیر معاملات منطقه آسیا-اقیانوسیه در شركت OANDA، در معاملات روز جاری بر بازار طلا جو خنثی حاكم شده چونكه سرمایه گذاران از كاهش تنشهای تجاری میان آمریكا و چین اندكی آسودگی خاطر پیدا كرده اند. در این بین، دلار باز حركت چندانی نداشته است و این مسئله مانع جدی برای بالا رفتن قیمت طلاست كه همچنان رابطه نزدیكی با این ارز دارد.

شاخص دلار آمریكا در مقابل سبدی از شش ارز بزرگ، سپس این كه شب گذشته از بالاترین ركورد یك ماه اخیر عقب نشینی كرد، در معاملات روز پنج شنبه در ۹۷.۰۶۹ واحد ایستاد.

در این بین، بازارهای سهام آسیا با نشانه های تسهیل تنشهای تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان و انتظارات برای افزایش اقدامات محرك اقتصادی چین، به پیشروی پرداختند.

با این حال تحلیلگران انتظار دارند ابهامات پیرامون روند افزایش نرخ های بهره آمریكا و توافق بریگزیت همچنان از قیمت طلا پشتیبانی كند.

بر اساس گزارش رویترز، بازار انتظار ندارد بانك مركزی آمریكا سپس افزایش نرخ های بهره در نشست دسامبر خود، نرخ ها را در سال ۲۰۱۹ بیشتر از یك دفعه افزایش دهد.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در محدوده ۱۲۴۰ تا ۱۲۵۳ دلار حركت خنثی دارد و اگر موفق شود از این محدوده بیرون رود، جهت حركت مشخصی پیدا خواهدنمود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد كاهش، به ۱۲۵۸.۹۰ دلار رسید. این فلز روز گذشته تا ركورد ۱۲۶۴.۲۵ دلار صعود كرده بود.

بزرگترین مصرف پالادیوم در دستگاه های كاهش آلودگی خودروها است و این فلز معمولا در تولید خودروهای بنزینی استفاده میگردد و تا حدود یك سال قبل از پلاتین كه برای خودروهای دیزلی مورد استفاده قرار می گرفت ارزان تر بود اما تغییر علاقه مصرف كنندگان از خودروهای دیزلی به بنزینی، تقاضا برای پالادیوم را افزایش داد.

طبق گزارش شركت مشاوره "متالز فوكوس"، عرضه پالادیوم در سال ۲۰۱۸ برای بار دوم به بالاترین سطح در دهه جاری خواهد رسید اما تقاضا برای كاتالیست خودرو باز قوی است و انتظار می رود به ركورد ۸.۵ میلیون اونس صعود كند. این شركت كمبود عرضه ۱.۲ میلیون اونس پالادیوم را پیش بینی كرده است.

هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۴.۷۵ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، ۸۰۰.۴۹ دلار معامله شد.
1397/09/22
13:31:21
5.0 / 5
4379
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا