پورابراهیمی مطرح كرد؛

احتمال رد كلیات بودجه ۹۸، پیشنهاد بررسی بودجه به صورت دودوازدهم

احتمال رد كلیات بودجه ۹۸، پیشنهاد بررسی بودجه به صورت دودوازدهم

به گزارش بازاری رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: پیشنهاد ما این است به جای اینكه بودجه را به این شكل جلو ببریم، آنرا به صورت دودوازدهم و سه دوازدهم بگذاریم تا تغییرات اساسی را انجام دهیم.به گزارش بازاری به نقل از مهر، محمدرضا پورابراهیمی رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران درباره جلسه غیرعلنی بامداد امروز مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در این نشست رئیس كمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ گزارشی را درباره آخرین اقدامات این كمیسیون بعد از عرضه لایحه بودجه به مجلس ارائه نمود.
وی افزود: همینطور وزرای نفت، جهاد كشاورزی و صنعت معدن و تجارت اظهارات خویش را مطرح نمودند و نوبخت هم در انتها جلسه مباحثی را بیان كرد و جمع بندی های نهایی انجام شد.
رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان كرد: همینطور در این نشست برخی از نمایندگان صحبت های خویش را مطرح نمودند و اكثرا اعتقاد داشتند كه متناسب با شرایط و وضع اقتصادی كشور، بودجه تغییرات محتوایی و ماهوی ندارد و عموما تغییرات آن جزئی است و بر این اساس آنان بر این باور بودند كه باید تغییرات جدی در لایحه بودجه ۹۸ صورت گیرد.
پورابراهیمی بیان كرد: جمع بندی نهایی این است كه یا ما مسیر حركت را بر مبنای همین گزارشی كه نهایی شده است، مبنا قرار دهیم یا آنكه تغییرات بودجه به صورت ساختاری و متفاوت با این گزارش صورت گیرد.
وی اضافه كرد: این لایحه بودجه، لایحه ای نیست كه بتوانیم با آن به اهداف بلندی كه در حوزه كلان اقتصادی داریم، برسیم و مطالبه ما این است كه باید موضوعات پایه ای بیشتری را در ساختار بودجه ۹۸ قرار دهیم.
پورابراهیمی اظهار داشت: همینطور پیشنهاد ما این است كه با عنایت به اینكه تغییرات ساختاری باید در بودجه ۹۸ صورت گیرد و بازه زمانی آن مقرر است دو ماه دیگر عملیاتی شود، ما شرایط را به گونه ای مدیریت نماییم كه بودجه بر مبنای دودوازدهم یا سه دوازدهم حركت نماید و كار بودجه متوقف نشود و در این مدت تغییرات ساختاری هم زودتر اعمال شود، چون كه این تغییرات مطالبه جدی مقام معظم رهبری و همینطور نمایندگان است.
وی تاكید كرد: گزارشی كه در كمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ نهایی شده است، به علت آنكه بر مبنای بودجه ۹۸ نمی توانیم تغییرات زیادی را انجام دهیم، نیازمند یك تحول محتوایی است و باید ببینیم كه جمع بندی نهایی امروز به چه سمتی می رود.
پورابراهیمی با اشاره به اینكه تصور بنده این است كه در كلیات و چارچوب مباحث بتوانیم یك تصمیم گیری داشته باشیم، خاطرنشان كرد: پیشنهاد ما این است كه به جای آنكه بودجه را به این شكل جلو ببریم، دو دوازدهم یا سه دوازدهم بگذاریم و تغییرات ساختاری را انجام دهیم، چون كه فضای كلی مجلس این است كه بودجه فعلی عرضه شده از جانب دولت با واقعیت های جامعه و شرایط سال ۹۸ مطابقت ندارد و مانند بودجه های سنوات گذشته است.
وی متذكر شد: همینطور رئیس جمهور به تازگی در شورای عالی اقتصادی بیان كرد كه ما ظرف سه یا چهار ماه آینده گزارش جامع تحولات ساختاری را هم درباره بودجه و هم غیر بودجه می آوریم.
رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس تصریح كرد: در صورتیكه مجلس عصر امروز جلسه داشته باشد، با عنایت به فضای موجود، احتمال دارد كه به كلیات بودجه رأی داده نشود و برگردد تا اصلاحات ساختاری صورت گیرد یا آنكه اگر كلیات رأی بیاورد، در حین بررسی بودجه، بطور قطع اصلاحات ساختاری را مدنظر قرار خواهیم داد.

1397/11/27
14:19:43
5.0 / 5
4358
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا