وزیر اقتصاد خبر داد؛

حركت نظام بانكی به سمت بانكداری دیجیتال، اقتصادایران بانك محور است

حركت نظام بانكی به سمت بانكداری دیجیتال، اقتصادایران بانك محور است

به گزارش بازاری وزیر اقتصاد و دارایی با تاكید بر اینكه اقتصاد هوشمند همچون برنامه های من در روز رای اعتماد بود كه تحقق كامل آن ساده نیست، اظهار داشت: ما در مجامع بانكها تاكید بر بانكداری دیجیتال داریم.به گزارش بازاری به نقل از مهر، فرهاد دژپسند در مراسم رونمایی از دستاوردهای نوین بانك ملی اظهار داشت: در چهل سالگی پیروزی انقلاب، هر روز سرعت تحولات را بیشتر خواهیم كرد و بانك ملی نخستین بانك مبتنی بر حضور مردم در ایران است و این بانك، در زمان بدو تاسیس، نگاه به خارج را در نظر داشت ولی فعالان اقتصادی متقاضی تامین مالی داخلی شدند. این در شرایطی است كه بانك ملی چاپ اسكناس را از انگلیس به ایران منتقل كرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه كرد: اقتصاد هوشمند همچون برنامه های من در روز رای اعتماد بود كه تحقق كامل آن ساده نیست؛ چراكه دشوار است كه بدون كاغذ در این حوزه كار كنیم؛ ولی می توان حتی به سرعت و سهولت، فرآیند بدون پرسنل را هم تجربه نمود.
وی اشاره كرد: برای دستیابی به اقتصاد هوشمند، بااینكه بانك ملی در حوزه بانكداری الكترونیك فعال است اما باید در اقتصاد هوشمند به سمت بانكداری دیجیتال حركت شود. ما در مجامع بانكها تاكید بر بانكداری دیجیتال داریم. در سككوك باز می توان نویدبخش تجارت الكترونیك بوده و راه را برای اقتصاد هوشمند باز نماییم ولی اگر بانكداری دیجیتال شكل گیرد، سایر بخش ها را باز با خود همراه می كند؛ چراكه اقتصاد ما بانك محور است و بدین سبب تاجر، مصرف كننده و خدمات دهنده باز به این سمت حركت می كنند.
وزیر اقتصاد هوشمندسازی نظام اقتصادی ایران را همچون برنامه های وزارت امور اقتصادی و دارایی دانست و اظهار داشت: نظام بانكی در حال حركت به سمت بانكداری دیجیتال است.
پزشكیان، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی باز در این مراسم اظهار داشت: اگر شبكه نظام بانكی با سایر زیرساختهایی همچون داده های هویتی به هم متصل شده و این مساله به داده متصل شود، دیگر اتفاق ناگواری مثل قاچاق، دزدی و فساد در اقتصاد رخ نمی دهد و بدین سبب شناسایی اطلاعات هویتی امكان پذیر است نه اینكه موسسات مالی پول مردم را بخورند و بعد رد و اثری از متخلفان نباشد.
وی اضافه كرد: اگر در وزارت اقتصاد ماده ۱۶۲ قانون مكرر مالیات ها اجرا شود، هیچ حركتی از دید دستگاه های نظارتی پنهان نمی ماند و بدین سبب درخواست ضامن از دریافت كنندگان وام باز ضروری نیست؛ چراكه می توان بزرگترین مشكل اقتصاد یعنی رانت، رشوه، فرار مالیاتی، قاچاق را حل كرد.
به گفته پزشكیان، اگر این داده ها به هم متصل شده و كارآمد شوند، شبكه ها به هم وصل شده و بسترهای قانونی را به منصه ظهور برسانیم؛ آنگاه افراد با دلالی پولدار نمی شوند.

1397/12/06
14:11:26
5.0 / 5
4584
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , پول , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا