مركز آمار اعلام كرد؛

فاصله تورمی دهك ها در بهمن به ۲ و هشت دهم درصد رسید

فاصله تورمی دهك ها در بهمن به ۲ و هشت دهم درصد رسید

بازاری: برمبنای اعلام مركز آمار ایران، اعداد مربوط به تورم در بین دهك های مختلف هزینه ای نشان می دهد، فاصله تورمی دهك ها در بهمن ماه به ۲.۸ درصد رسید.


به گزارش بازاری به نقل از مهر، مركز آمار ایران، شاخص قیمت مصرف كننده كل كشور برمبنای دهك های هزینه ای بهمن ۱۳۹۷ را منتشر نمود. بر این اساس، نرخ تورم كل كشور در بهمن ماه ۱۳۹۷ برابر ۲۳.۵ درصد است كه در دهك های مختلف هزینه ای در بازه ۲۲.۵ درصد برای دهك اول تا ۲۵.۳ درصد برای دهك دهم نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» بین ۲۹.۷ درصد برای دهك اول تا ۳۳.۰ درصد برای دهك دهم است. هم چنین در مورد گروه عمده «كالاهای غیر خوراكی و خدمات» بین ۱۶.۷ درصد برای دهك اول تا ۲۳.۶ درصد برای دهك دهم است.
افزایش فاصله تورمی دهك ها برمبنای اعداد مربوط به تورم در بین دهك های مختلف هزینه ای، فاصله تورمی دهك ها در این ماه به ۲.۸ درصد رسید كه نسبت به ماه قبل (۲.۷ درصد) ۰.۱ واحد درصد افزایش نشان داده است. فاصله تورمی در گروه عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۰.۶ واحد درصد و در گروه عمده «كالاهای غیر خوراكی و خدمات» نسبت به ماه قبل ۰.۸ واحد درصد افزایش نشان داده است. تورم نقطه ای دهك ها یا تغییر در قدرت خرید خانوارهای مختلف كشور نسبت به ماه مشابه سال قبل، برای ماه جاری و ماه قبل در جدول زیر آمده است:


1397/12/08
16:09:24
5.0 / 5
4376
تگهای خبر: آمار , خدمات , خرید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا