میلیون ها نفر گرفتار بحران غذایی می شوند

میلیون ها نفر گرفتار بحران غذایی می شوند

بازاری: محققان آگهی دادند سپس جنگ، شرایط جوی نامساعد و مشكلات اقتصادی در سال ۲۰۱۸ كه بیشتر از ۱۱۳ میلیون نفر را نیازمند كمك كرد، ده ها میلیون نفر در سراسر جهان امسال گرفتار بحران های غذایی خواهند شد.به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، "شبكه جهانی مقابل بحران های غذایی" در گزارش سالانه خود نوشت: جنگ و ناامنی عامل وضعیت محرومیتی است كه ۷۴ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ با آن مواجه گشتند.

اعضای "شبكه جهانی مقابل بحران های غذایی" شامل سازمان خواربار و كشاورزی ملل متحد (فائو)، برنامه غذای جهانی و اتحادیه اروپا است.

لوكا روسو، تحلیلگر بحران های غذایی فائو آگهی داد كه میلیون ها نفر در معرض خطر رسیدن به مرحله بحرانی و وخیم تر از آن هستند. وی به بنیاد تامسون رویترز اظهار داشت: افرادی وجود دارند كه در آستانه گرفتار شدن به ناامنی غذایی قرار دارند. وضعیت ۱۴۳ میلیون نفر به حدی شكننده است كه وقوع یك خشكسالی آنها را گرفتار بحران غذایی خواهدنمود. مگر این كه تلاش زیادی شود و با رفع عواملی كه آنها را به وضعیت وخیم می كشاند، به این افراد كمك گردد در غیر این صورت شمار آنها احتمالاً افزایش پیدا خواهدنمود.

از میان كشورهایی كه در سال ۲۰۱۸ با بحران غذایی مواجه گشتند، یمن بدترین وضعیت را داشت و حدود ۱۶ میلیون نفر از مردم این كشور سپس چهار سال جنگ، به كمك غذایی فوری نیاز داشتند. سپس آن جمهوری كنگو با ۱۳ میلیون نفر و افغانستان با ۱۰.۶ میلیون نفر قرار گرفتند.

به گفته روسو، بدون كمك های بشردوستانه بین المللی این وضعیت وخامت بیشتری پیدا می كرد و شمار مردم گرسنه در یمن به بیشتر از ۲۰ میلیون نفر می رسید.

برای سومین سال متوالی است كه شمار مردم گرفتار بحران غذایی به بیشتر از ۱۰۰ میلیون نفر رسیده است اما اندكی كم تر از ۱۲۴ میلیون نفر نیازمند كمك غذایی در سال ۲۰۱۷ به حساب می آید.

این كاهش به سبب این است كه در سال ۲۰۱۸ كشورها سطح مشابه خشكسالی، سیل، افزایش دمای هوا و باران های نامنظم كه در سال ۲۰۱۷ تجربه كردند را نداشتند.

با این حال در این گزارش خاطرنشان شده كه شوك های جوی و جنگ ها هم چنان عامل گرسنگی در سال ۲۰۱۹ خواهند بود.

بر اساس گزارش رویترز، خشكی آب و هوا و پدیده جوی ال نینو احتمالاً روی جنوب آفریقا، آمریكای لاتین و كارائیب تأثیر خواهد گذاشت و نیازهای پناهندگان و مهاجران در بنگلادش و سوریه بالا خواهد ماند.
1398/01/14
22:17:16
5.0 / 5
4520
تگهای خبر: اقتصاد , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا