شهریاری: اقدامات حمایتی می تواند قیمت مسكن را كنترل كند

شهریاری: اقدامات حمایتی می تواند قیمت مسكن را كنترل كند

بازاری: یك عضو كمیسیون عمران مجلس با تاكید بر اینكه مسئولان حوزه مسكن نمی توانند بر روی عوامل بیرونی مؤثر در قیمت ها حوزه مسكن اثر بگذارند، اظهار داشت: مسئولان حوزه مسكن می توانند با اقدامات حمایتی وارد شوند و تا حدودی قیمت ها را كنترل كتند.


سید كمال الدین شهریاری در گفت و گو با ایسنا درباره راه های مدیریت بازار مسكن در سال آینده بیان كرد: افزایش قیمتی كه در سه سال قبل در حوزه مسكن صورت گرفت دو علت داشت. یكی اینكه پس از چند سال ركود و توقف قیمت مسكن و عدم افزایش قیمت مسكن متناسب با تورم، از سال ۹۶ افزایش قیمت مسكن متناسب با تورم شروع شد.
ایشان سپس اظهار نمود: اما افزایش قابل توجهی كه سال ۹۷ در قیمت مسكن صورت گرفت به خاطر كاهش ارزش پول ملی ناشی از بالا رفتن قیمت ارز بود كه نه تنها در بازار مسكن بلكه در همه بازارها اثر خودرا گذاشت و نمی گردد اسم آنرا گرانی گذاشت بلكه به دنبال كاهش ارزش پول ملی در همه حوزه ها این صورت گرفت.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس اشاره كرد: پیش بینی بنده این است كه اگر امسال در شاخص های كلان اقتصادی نظیر نرخ ارز یا نرخ تورم اتفاق غیر منتظره ای نیفتد بازار مسكن از یك آرامش برخوردار باشد ولی اگر تورم نرخ بالایی را به خود بگیرد امكان دارد نرخ مسكن افزایش یابد.
این عضو كمیسیون عمران مجلس با تاكید بر اینكه عوامل بیرونی مؤثر در نرخ مسكن نظیر نرخ تورم یا كاهش ارزش پول ملی متغیرهایی نیستند كه مسئولین بخش مسكن بتوانند بر روی آن اثر گذار باشند، اشاره كرد: اما مسئولان حوزه مسكن می توانند با اقدامات حمایتی وارد شوند و تسهیلات ویژه نظیر معافیت از عوارض در بافت های فرسوده و بالا بردن سهم تسهیلات در قیمت مسكن و كاهش نرخ سود بانكی را در نظر گیرند كه می تواند بازار مسكن را رونق دهد و تا حدودی قیمت ها را كنترل كنند.
شهریاری با تاكید بر لزوم حمایت دولت از جوانان برای خرید مسكن اظهار داشت: دولت باید به جوانان برای خانه دار شدن یارانه دهد. این یارانه می تواند بوسیله فروش اموال مازاد و املاك در اختیار وزارت راه و شهر سازی تأمین شود. ما باید برای پشتیبانی از مسكن جوانان به این سمت برویم وگرنه روش های دیگر نظیر بخشنامه و دستورالعمل كار خاصی برای جوانان نخواهد كرد.1398/01/17
14:39:06
5.0 / 5
4572
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا