بازار شكر بزودی متعادل می شود

بازار شكر بزودی متعادل می شود

به گزارش بازاری مدیركل نظارت بر محصولات كشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان علت نابسامانی های اخیر در بازار شكر را بارندگی شدید و سیل در خوزستان و همینطور محدودیت واردات پارسال اعلام نمود و اظهار داشت كه با توزیع شكر در چارچوب طرح تنظیم بازار و ضیافت ماه رمضان و تحقق واردات شكر، در هفته آینده بازار این محصول به تعادل می رسد.


علیرضا رستمی در گفتگو با ایسنا، علت افزایش قیمت و نابسامانی در بازار شكر را به هم خوردن تعادل عرضه و تقاضا دانست و اظهار داشت: از سال قبل واردات شكر بسیار محدود بوده و علاوه بر آن به علت بارندگی و سیل، برداشت شكر خوزستان هم به تعویق افتاده و شاهد خساراتی بوده است.
وی با اشاره به توزیع شكر در چارچوب طرح تنظیم بازار و ضیافت ماه رمضان از جانب شركت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، اظهار نمود: دولت واردات شكر را هم در دستور كار قرار داده كه این واردات در هفته آینده محقق می شود؛ ازاین رو با اجرای این دو برنامه تعادل به به بازار شكر باز خواهد گشت.
اشاره مدیركل نظارت بر محصولات كشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان، عرضه شكر به قیمت كیلویی ۳، ۴۰۰ تومان در فروشگاه زنجیره ای و میادین میوه و تره بار است كه در ایام اخیر شروع شده است.
به قول وی، مصرف شكر در كل كشور ماهانه حدود ۱۸۰ هزار تن است و هم اكنون حدود ۲۰۰ هزار تن سهمیه شكر برای عرضه در چارچوب طرح تنظیم بازار و ضیافت ماه رمضان در نظر گرفته شده است.

با سامانه ۱۲۴ تماس بگیرید
رستمی در ادامه تصریح كرد كه فروش محصولات به قیمت بالاتر از قیمت درج شده روی كالاها در واحدهای صنفی تخلف به حساب می آید و مصرف كنندگان می توانند با تماس با سامانه ۱۲۴ و رجوع به سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها؛ شكایت خویش را منعكس كنند.
وی ادامه داد: سازمان های صنعت، معدن و تجارت آماده دریافت شكایت هستند و افراد می توانند به صورت آنلاین هم شكایت خویش را ثبت كنند كه در صورت شكایت مصرف كنندگان با واحدهای متخلف جداگانه برخورد خواهد شد و در صورتیكه شاكی مستقیماً شكایت خویش را پیگیری كند حقوق شاكی هم به او بر می گردد.1398/02/19
11:39:16
5.0 / 5
4525
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا