قیمت ها باردیگر از بازار مجازی خودرو حذف شد، اما هست!

قیمت ها باردیگر از بازار مجازی خودرو حذف شد، اما هست!

بازاری: تنها چند روز بعد از بازگشت قیمت ها به آگهی های خرید و فروش اینترنتی خودرو، این سایت ها باردیگر قیمت ها را حذف كردند. اما نكته قابل تأمل این است كه در مواردی قیمت خودرو ها در بخش توضیحات درج شده است.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، حدود دو هفته پیش رئیس مركز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا با اشاره به قیمت سازی كاذب در بازار خودرو و املاك در فضای مجازی، از برخورد جدی با دلالان این حوزه آگاهی داد و اعلام نمود كه حذف قیمت های بازار خودرو و مسكن به مدیران سایت های واسط ابلاغ گردیده است.
به دنبال آن جلساتی بین مسؤولان مرتبط جهت بررسی راهكارهای مقابله با دلالان در فضای مجازی برگزار و به دنبال آن هفته گذشته رضا الفت نسب، عضو هیئت مدیره و سخنگوی اتحادیه كشوری كسب و كارهای مجازی، از بازگشت قیمت ها به سایت های خرید و فروش اینترنتی با شرایط جدید ظرف دو روز آگاهی داد.
بگفته وی، در جلسه ای با حضور نمایندگان دادستانی، اتحادیه خودرو و پلتفرم ها تصمیم گرفته شد كه اعضای اتحادیه خودرو قیمت های واقعی و كارشناسی بازار را تعیین كنند كه بعنوان سقف قیمت قابل ثبت در سایت ها در نظر گرفته شود و فروشندگان نهایتاً بتوانند قیمت كالای خودرا تا دو درصد سقف قیمت تعیین شده، تغییر دهند.
اما این وعده در روز مقرر عملی نشد و الفت نسب روز ابتدایی هفته گذشته اعلام نمود كه برای ثبت قیمت خودرو در آگهی های خرید و فروش در سایت های اینترنتی منتظر اعلام قیمت ها از طرف اتحادیه خودرو هستیم.
در نهایت سه شنبه هفته گذشته قیمت های خودرو باردیگر در این سایت ها درج شد. حالا امروز (شنبه) مشاهده سایت های خرید و فروش خودرو نشان داده است كه قیمت ها مجدداً حذف گردیده است. این مساله از طرف سخنگوی اتحادیه كشوری كسب و كارهای مجازی نیز تأیید شد. بگفته وی روز پنجشنبه هفته گذشته از طرف دادستانی اعلام گردید كه قیمت ها باید مجدداً از سایت های خرید و فروش اینترنتی حذف شود.
این مقام مسئول همین طور اعلام نمود كه وضعیت برگشت قیمت به این سایت ها هنوز معین نمی باشد.
در این میان مشاهدات نشان داده است این دفعه حذف قیمت ها در شرایطی انجام شده كه در بعضی از موارد اگر خریداران روی آگهی فروش خودروی مورد نظر خود كلیك كنند می توانند در بخش توضیحات قیمت را مشاهده كنند.
از روز دوازدهم اردیبهشت ماه تابحال تصمیم درباره درج یا عدم قیمت خودرو در بازار مجازی بارها تغییر كرده است. با عنایت به اینكه این تصمیم گیری های متفاوت و متناقض می تواند بازار خودرو را متأثر كند بنظر می رسد كه باید یك دفعه تصمیم نهایی اتخاذ و در خصوص آن عمل شود.
منبع:

1398/02/28
14:25:02
5.0 / 5
4332
تگهای خبر: بازار , خرید , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا