مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام:

دپو گوشت قرمز در بنادر حقیقت ندارد

دپو گوشت قرمز در بنادر حقیقت ندارد

به گزارش بازاری مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام اظهار داشت كه مبحث دپو گوشت قرمز در بنادر حقیقت ندارد.


به گزارش بازاری به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، حمید ورناصری در ارتباط با موضوعات مطرح شده در زمینه دپوی گوشت قرمز در بنادر و عدم اجازه ترخیص آن، اظهار نمود: هیچ گوشتی در بنادر دپو نشده و گوشت موجود منتظر جواز ترخیص و طی مراحل اداری برای ارسال به استان های مختلف است كه این كار در حال انجام می باشد و مراحل آن بزودی نهایی خواهد شد.
وی افزود: گوشت قرمز از كالاهایی است كه قبل از این ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت می كرد اما در سال جدید باید واردكنندگان مابه التفاوت آن با ارز نیمایی را پرداخت كنند تا اجازه ترخیص داده شود.
مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام كشور اظهار نمود: البته گوشتی كه با ارز ۴۲۰۰ تومانی توسط واردكنندگان سفارش داده شده، باید مابه التفاوت آن با ارز نیمایی پرداخت گردد، تا بتوانند از گمرك ترخیص كنند و به بازار برسانند.

رفع تعهدات ارزی در انتظار ترخیص كالاهای اساسی از گمرك
وی اظهار داشت: با تمام ارزی كه از بانك مركزی دریافت شده كالا خریداری و به كشور وارد شده است و این كالاها منتظر تخلیه است.
ورناصری در مورد اظهارات مطرح شده در زمینه ارز اختصاص یافته به واردات كالاهای اساسی، اظهار نمود: در این زمینه بحث رفع تعهدات ارزی مطرح است و با این مورد كه كالایی وارد نشده باشد، بسیار متفاوت می باشد.
او اضافه كرد: رفع تعهدات ارزی در ارتباط با شركت های دولتی به این معنا است كه كالا وارد بندر شده و تخیله بار صورت گرفته اما بنابر دلایلی همچون نقص در اسناد یا به علل گمركی، این كالا ترخیص نشده است.
مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام كشور خاطرنشان كرد: از آنجایی كه این كالاها هنوز ترخیص نشده، برگ سبز گمركی را بانك به آن كالا اختصاص نمی دهد، ازاین رو با تمام ارزی كه از بانك مركزی دریافت شده، كالا خریداری و به كشور وارد شده است و این كالاها منتظر تخلیه است؛ حتی مازاد بر ارز اختصاص یافته كالا وارد شده است.
وی اظهار نمود: پس تخلفی انجام نشده و تنها یك فرایند اداری است كه باید طی شود و تا این فرایند طی نشده، كالا ترخیص نمی گردد.1398/05/01
17:27:21
5.0 / 5
4241
تگهای خبر: بازار , بانك , بانك مركزی , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا