قیمت ظروف یك بار مصرف در قزوین كاهش یافته اما

قیمت ظروف یك بار مصرف در قزوین كاهش یافته اما

به گزارش بازاری با آغاز ماه محرم خیلی از بازارها مانند ظروف یك بار مصرف و لوازم فرهنگی رونق می گیرند؛ اغلب فروشندگان ظروف یك بار مصرف در خیابان مولوی و بازار قزوین حضور دارند و با آغاز ماه محرم و تغذیه حسینی فروش این ظروف افزوده می شود.


پوریان مهر یكی از كسبه خیابان مولوی است و با اشاره به اینكه از سال 82 در این شغل است، می گوید: قیمت ظروف یك بار مصرف نسبت به سال قبل تغییر نداشته و میزان فروش هم مطلوب است.
وی با اشاره به فروش خود اضافه می كند: سال قبل 1000 بسته و امسال تابحال 1200 بسته (300 تایی) به فروش رسیده است.

بندرچی هم دیگر كسبه خیابان مولوی و از صنف ظروف یك بار مصرف است و با اشاره به اینكه میزان فروش 30 درصد كاهش پیدا كرده است، اشاره می كند: در شهرك صنعتی البرز، لیا، كاسپین و تاكستان تولید ظروف یك بار مصرف را شاهد می باشیم ولی شركت های تولیدی به علت افزایش قیمت مواد اولیه از كیفیت خود كاسته اند.
اسماعیل فرجی، یكی دیگر از كسبه ها می گوید: امسال قیمت ظروف یكبار مصرف به صورت میانگین نسبت به سال قبل كاهش داشته است و كمبودی در بازار وجود ندارد؛ شاهد كاهش فروش ظروف هستیم چونكه سبك نذورات در نسل جوان فرق كرده و این نسل به سمت نذورات فرهنگی و دیگر نذورات گرایش پیدا كرده اند.
مجتبی خلجی، نایب رییس اتحادیه ظروف یك بار مصرف و پلاستیكی قزوین در گفتگو با ایسنا عنوان می كند: قدرت خرید مردم نسبت به سال قبل كاهش پیدا كرده و تورم هم در این بین بی تأثیر نبوده است.

وی ادامه می دهد: محرم سال 97 با عنایت به افزایش قیمت ارز شاهد حباب در ظروف یك بار مصرف بودیم و امسال این حباب از بین رفته و الان شاهد كاهش 30 درصدی قیمت ها در این عرصه هستیم.
نایب رییس اتحادیه ظروف یك بار مصرف و پلاستیكی قزوین عنوان می كند: حدود 120 توزیع كننده ظروف یك بار مصرف در سطح استان قزوین مشغول به فعالیت هستند؛ طبق روال سال های گذشته حدود یك میلیون لیوان و 500 تا 600 هزار ظرف غذا عرضه و به فروش می رسد.

خلجی اعلام می كند: هم اكنون قیمت ظروف غذای تك پُرسی 150 تا 170 تومان و قیمت لیوان یك بار مصرف 500 عددی هم 25 تا 32 هزار تومان به فروش می رسد.

منبع:

1398/06/18
12:45:04
5.0 / 5
4627
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا