معاون سازمان امور مالیاتی خبر داد

بارگذاری اطلاعات خریداران ارز و سكه در سامانه مالیاتی

بارگذاری اطلاعات خریداران ارز و سكه در سامانه مالیاتی

به گزارش بازاری معاون سازمان مالیاتی با اشاره به اینكه اطلاعات خریداران ارز و سكه در سامانه مالیاتی بارگذاری می شود، اظهار داشت: در حال تشكیل جلسه برای ارسال لایحه مالیات بر عایدی سرمایه به مجلس هستیم.به گزارش بازاری به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، نادر جنتی در برنامه پایش در مورد اجبار پزشكان به نصب كارتخوان، تصریح كرد: به باعث بند (ی) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات های مستقیم، كلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشكی، پیراپزشكی، داروسازی و دامپزشكی، مكلفند در چهارچوب آئین نامه تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات های مستقیم، نسبت به نصب، راه اندازی و استفاده از پایانه فروشگاهی از آغاز سال ۱۳۹۸ اقدام نمایند.
وی افزود: سازمان نظام پزشكی و سازمان امور مالیاتی باید به تكلیف خود در این خصوص عمل كنند.
روند مالیات ستانی شفاف می شود
جنتی در پاسخ به این سؤال كه چرا رفتار تبعیض آمیز با این قشر انجام می شود؟ اظهار داشت: همه صاحبان درآمد و فعالان اقتصادی بر این باورند مالیات حق دولت می باشد. اما از این نكته شاكی هستند كه مالیات ها عادلانه نیست. ما می خواهیم مالیات عادلانه و واقعی باشد و بر مبنای درآمدهای واقعی مردم مالیات وصول شود.
معاون سازمان امور مالیاتی خاطرنشان كرد: مالیات پزشكان باید دقیق، واقعی و شفاف حساب شود و تنها راه این است كه از راه این كارتخوان ها ریز درآمد مشخص شود. گله مندی پزشكان این است كه پرداختن مالیات از سوی آنها به میزانی كه در نظر گرفته شده، عادلانه نیست. ما می خواهیم با سازمان نظام پزشكی تفاهم نماییم كه فرآیندی طراحی شود تا مالیات آنها عادلانه تعیین شود.
این مقام مسئول افزود: افرادی كه كارتخوان دارند، اطلاعات درآمدی آنها در نظام مالیاتی ثبت و ضبط می شود و بعدا با اظهارنامه مالیاتی آنها سنجیده می شود و اگر مطابق هم بودند دیگر بررسی نمی گردد.
جنتی تصریح كرد: همكاری خوبی از جانب دستگاه های اجرایی می بینیم و در سال های آینده مالیات ها واقعی می شود. در ارتباط با این موضوعات، كشور به دنبال این است كه از هیچ كس مالیات اضافی گرفته نشود. با اقداماتی كه هم اكنون سازمان امور مالیاتی انجام می دهد، در آینده روند مالیات ستانی شفاف می شود و سبب می گردد كه اعتراضات مردم در این زمینه هم به حداقل برسد.
بارگذاری اطلاعات خریداران ارز و سكه در سامانه مالیات
وی افزود: اطلاعات خریداران ارز و سكه هم در سامانه مالیات بارگذاری می شود و از این افراد مالیات دریافت می شود. با جمع آوری دقیق اطلاعات، در آینده تمكین مردم در پرداخت مالیات چند برابر خواهد شد.
وی خاطرنشان كرد: طبق قانون به تدریج از اقشاری مختلف برای نصب كارتخوان فراخوان می شود و امروز در جراید فراخوان نصب و راه اندازی دستگاه كارتخوان برای ۵۰ شغل مشمول این قانون همچون مشاوران حقوقی، مشاوران املاك، دفاتر رسمی، وكلا و... آگهی شده است.
وی افزود: این مشاغل قبل از این مالیات علی الراس پرداخت می كردند كه امكان دارد در حق افرادی ظلم باشد، اما سازمان امور مالیاتی به دنبال واقعی سازی مالیات است. این كار دریافت اطلاعات درآمدی شفاف با استفاده از ابزاری همچون پایانه فروشگاهی، گردش حساب ها، شناسایی املاك امكان پذیر می شود.
وی اضافه كرد: امیدواریم در سال ۹۸، بر طبق این اطلاعات شفاف درآمدی، مالیات گرفته شود.
مالیات بر عایدی سرمایه در راه مجلس
جنتی اظهار داشت: در مورد قانون مالیات بر عایدی سرمایه هم جلساتی در حال تشكیل است كه لایحه مالیات بر عایدی سرمایه به مجلس ارسال شود.
وی خاطرنشان كرد: اما مجلس هم در این زمینه طرحی داشته اند كه احتیاج به هماهنگی مجلس و دولت دارد.

1398/06/27
22:13:49
5.0 / 5
4311
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بودجه , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا