یك مقام مسئول:

یارانه نقدی 200هزار خانوار قطع شد، استعلام دارایی ها از دستگاه ها

یارانه نقدی 200هزار خانوار قطع شد، استعلام دارایی ها از دستگاه ها

بازاری: سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 قانون بودجه 98 از قطع یارانه نقدی 200 هزار خانوار پردرآمد آگاهی داد.به گزارش بازاری به نقل از صدا و سیما، حسین میرزایی اظهار داشت: بنابر تكلیف مجلس شورای اسلامی به دولت در قانون بودجه ۹۸، مقرر است سه دهك بالای درآمدی از دریافت یارانه نقدی حذف شوند كه در دوره شهریور امسال برای ۲۰۰ هزار خانوار پردرآمد، یارانه نقدی حذف شد.
وی اضافه كرد: شیوه اجرایی برای حذف یارانه نقدی خانواده های پردرآمد مبتنی بر اطلاعات دریافتی از دستگاه های مختلف است یعنی افراد برای خرید و یا فروش خودرو به جاهای مختلف بازگشت كردند، تملك یك خانه به نام آنهاست، شغل و درآمدی دارند و یا جایی اظهارنامه مالیاتی از آنها ثبت شده است در كل در هر جا اطلاعات افراد متصل به كد ملی آنها جمع آوری و بر طبق آن وضع مالی افراد سنجیده شده و افرادی كه توان مالی بالایی داشتند و جزو سه دهك بالا بودند شناسایی شدند.
میرزایی اظهار داشت: حساسیت دولت بر این است كه حقی از كسی ضایع نشود و سنجش و تخمین توان مالی افراد با دقت بالا صورت گیرد.
وی اضافه كرد: بنابر این از روز شنبه برای سرپرستان خانوارهایی كه یارانه نقدی آنها در این مرحله قطع شده پیامكی با عنوان «خانوار شما مشمول حذف دریافت یارانه نقدی است» ارسال می شود كه بجای سرشماره، عبارت «یارانه» در آن قید شده است.
میرزایی اظهار داشت: سرپرستان خانوار در صورت داشتن اعتراض می توانند بعد از دریافت این پیامك به نزدیك ترین دفتر پیشخوان خدمات دولت بازگشت و پیامك را ارائه كنند، البته در بازگشت حضوری باید یكی از كارت های شناسایی معتبر مانند شناسنامه، كارت ملی، گذرنامه و یا گواهینامه برای احراز هویت همراه داشته باشند.
وی اضافه كرد: در دفتر پیشخوان خدمات دولت از سرپرستان خانواری كه به حذف یارانه نقدی خود معترض هستند اجازه كتبی گرفته خواهد شد كه دولت اختیار دارد به حساب های بانكی آنها دسترسی داشته باشد تا مبتنی بر تراكنش های بانكی بتوان دقت تشخیص اولیه در توان مالی افراد را افزایش داد و تصمیم گرفت كه آیا این فرد مشمول دریافت یارانه هست یا خیر.
سخنگوی ستاد اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۸ همین طور اظهار داشت: ​ در دفاتر پیشخوان دولت كد رهگیری برای سرپرستان خانوار معترض به حذف دریافت یارانه نقدی پیامك خواهد شد كه این افراد می توانند با استفاده از كد ملی و كد رهگیری پیامك شده، به سامانه yaraneh۱۰.mcls.gov.ir بازگشت كنند و اطلاعات بانكی خودرا ببینند اگر باردیگر اعتراض داشتند می توانند به صورت نظام مند اعتراض خودرا ثبت كنند البته تا دو ماه بعد از ثبت اعتراض، نتیجه بوسیله همان شماره پیامك اطلاع رسانی خواهد شد.
میرزایی اضافه كرد: افراد دقت كنند شماره همراهی كه در دفاتر پیشخوان دولت ارائه می كنند باید به نام سرپرست خانوار باشد، برای اینكه بعد از ثبت، همه پروسه اطلاع رسانی بوسیله همین شماره همراه صورت خواهد گرفت.
وی با بیان این كه قرار نیست در پروسه تشخیص، حقی از كسی ضایع شود، اظهار داشت: ​ مردم نگران نباشند، برای اینكه این اطلاعاتی بود كه در اختیار ما قرار گرفت و حق اعتراض به نتیجه این اطلاعات نیز محفوظ است. البته پروسه اعتراض فقط در دفاتر پیشخوان دولت انجام می شود و هیچ بازگشت حضوری برای اعتراض پیش بینی نشده است.
براین اساس با عنایت به حذف ۲۰۰ هزار خانوار از دریافت یارانه نقدی، حدود ۶۰۰ هزار نفر از دریافت این دوره یارانه نقدی حذف شدند.


منبع:

1398/06/28
20:41:51
5.0 / 5
4191
تگهای خبر: بانك , بودجه , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا