یك مقام مسئول در گزارش بازاری:

هیچ كارگری برای اعتراض به طلب حقوق نباید بازداشت شود

هیچ كارگری برای اعتراض به طلب حقوق نباید بازداشت شود

به گزارش بازاری مدیركل پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت كار با تاكید بر اینكه هیچ كارگری به خاطر طلب كردن حقوق و تامین معیشت نباید بازداشت شود، اظهار داشت: علت تشدید بروز مشكلات هپكو، عدم اجرای مصوبات ستاد تسهیل است.كریم یاوری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین وضعیت پیگیری مشكلات و مطالبات كارگران شركت هپكو تصریح كرد: وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با بازداشت كارگرانی كه صرفاً برای مطالبات قانونی و حقوق معوقه خود به صورت مسالمت آمیز اعتراض می كنند، موكداً مخالف است.
وی با اشاره به اینكه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی پیگیر آزاد شدن كارگران بازداشت شده هپكو است و پیگیری ها تا رفع بازداشت همه كارگران ادامه دارد، اضافه كرد: علت تشدید بروز مشكلات در هپكو، عدم اجرای مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است.
مدیركل پشتیبانی از پایداری مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار افزود: در مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تصمیم گرفته شد تا وزارت راه و شهرسازی با تامین اعتبار از جانب سازمان برنامه و بودجه نسبت به عقد قرارداد خرید ۲۴۰۰ دستگاه ماشین آلات هپكو اقدام نماید و این مهم باید انجام گردد تا مشكلات حل و فصل شود.
وی اضافه كرد: همینطور بنا به دستور رئیس جمهوری برای تعیین تكلیف وضعیت مالكیت هپكو امید را در دل كارگران بوجود آورده كه امیدواریم به سر انجام برسد.
این مقام مسئول در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مقرر شد بانك ملی نسبت به پرداخت ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای حل مشكلات هپكو اقدام نماید كه در صورت تحقق، پرداخت معوقات كارگران در اولویت قرار دارد و با عنایت به تعیین مدیر عامل جدید از جانب سازمان خصوصی سازی، مدیر عامل باید برنامه تولید و كار را اعلام نماید.
یاوری اضافه كرد: وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در جهت صیانت از نیروی انسانی و حفظ و تثبیت اشتغال اقدامات قانونی خویش را در مورد هپكو انجام داده است و كماكان و مستمراً امورات مرتبط را پیگیری می كند.
مدیركل پشتیبانی از پایداری مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار اظهار داشت: هیچ كارگری به خاطر طلب كردن حقوق حقه خود و تامین معیشت خانواده اش نباید بازداشت شود.

1398/06/31
20:43:47
5.0 / 5
4613
تگهای خبر: بانك , بودجه , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا