در بهار ۹۸ ثبت شد؛

افزایش ۸۲ درصدی قیمت مسكن و ۲۹ درصدی اجاره بها

افزایش ۸۲ درصدی قیمت مسكن و ۲۹ درصدی اجاره بها

به گزارش بازاری مطابق با بیان مركز آمار ایران، متوسط قیمت خرید و فروش یك مترمربع زیربنای مسكونی (مسكن) در بهار ۹۸ نسبت به بهار ۹۷ رشد ۸۲.۲ درصدی داشته است.به گزارش بازاری به نقل از مهر، متوسط قیمت خرید و فروش زمین و زیربنای مسكونی و متوسط مبلغ اجاره زیربنای مسكونی از جانب مركز آمار ایران منتشر گردید.
متوسط قیمت خرید و فروش یك مترمربع زمین یا زمین ساختمان كلنگی ۱۴۸.۶ درصد، متوسط قیمت خرید و فروش یك مترمربع زیربنای مسكونی ۸۲.۲ درصد و متوسط مبلغ اجاره‎ یك مترمربع زیربنای مسكونی در نقاط شهری كشور ۲۹.۱ درصد در بهار ۹۸ نسبت به بهار ۹۷ افزایش یافته است.
با توجه به این كه كاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در شهرهای بزرگ، سبب كاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح استان یا كشور می شود، از متوسط تعدیل شده (وزنی) استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص كرد. در ضمن وزن های مورد استفاده بر اساس واحدهای مسكونی دارای سكنه در سرشماری عمومی نفوس و مسكن ۱۳۹۵ به‎روز شده است.
متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسكونی كلنگی معامله شده از راه بنگاه های معاملات ملكی در كل كشور ۳ میلیون و ۳۲۵ هزار تومان با میانگین مساحت ۲۶۵ مترمربع بوده است كه نسبت به فصل قبل، ۱۶.۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۴۸.۶ درصد افزایش داشته است.


1398/07/01
21:45:21
5.0 / 5
3941
تگهای خبر: آمار , خرید , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا