فرآوری 40 درصد زیتون طارم در خارج از استان

فرآوری 40 درصد زیتون طارم در خارج از استان

به گزارش بازاری فرماندار طارم اظهار داشت: 40 درصد زیتون این شهرستان در خارج از استان فرآوری می شود.


ستار صفری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به این كه طارم قطب تولید زیتون در كشور است، عنوان كرد: بیشتر از 60 نوع محصول و بالغ بر 500 هزار تن انواع محصولات زراعی و باغی سالانه در این منطقه تولید و به بازار عرضه می شود.
وی با بیان این مطلب كه 21 هزار هكتار از اراضی زیر كشت این شهرستان به زیتون اختصاص دارد، اضافه كرد: 15 هزار هكتار از این اراضی زیر كشت زیتون امسال بارده هستند و پیشبینی می شود 45 تا 50 هزار تن محصول سبز زیتون در این شهرستان برداشت شود.
صفری در ادامه اظهار داشت: هر چند تنها 20 درصد اراضی زیر كشت محصول زیتون در كشور، در شهرستان طارم است اما بالغ بر 45 درصد زیتون كشور توسط این شهرستان تولید می شود.
فرماندار طارم با اشاره به این كه بر مبنای برآوردهای صورت گرفته نزدیك به 60 درصد از زیتون تولیدی در منطقه توسط ساكنان و سرمایه گذاران بخش خصوصی، فرآوری و 40 درصد باقی مانده در خارج از این شهرستان و در شهرها و استان های مجاور فرآوری می شود، بیان كرد: شهرستان طارم با همت كشاورزان زحمت كش مشكلی از بابت تولید ندارد اما با عنایت به تولید حجم انبوه محصولات، این منطقه نیازمند صنایع تبدیلی جهت ایجاد ارزش افزوده برای محصولات تولیدی است.
صفری با بیان این كه 61 درصد اراضی زیر كشت این شهرستان به محصولات باغی بخصوص محصول زیتون اختصاص دارد، اضافه كرد: 39 درصد اراضی به زیر كشت محصولات زراعی می رود و این در شرایطی است كه نتایج سرشماری های كشاورزی در خلال سال های گذشته نشان دهنده افزایش سطح زیر كشت محصولات باغی و كاهش محصولات زراعی است.
فرماندار طارم، ایجاد واحدهای فرآوری با اولویت محصول زیتون را از دغدغه های اصلی دولت، دستگاه های بخشی و كشاورزان برشمرد و عنوان كرد: الان 32 واحد فرآوری، 10 واحد روغن كشی مستقر و 25 متقاضی جدید راه اندازی واحدهای فرآوری داریم كه امیدواریم با این سرمایه گذاری ها و حمایت های دولت، در سال های آتی شاهد خروج محصول سبز زیتون از شهرستان نباشیم و این طلای سبز را با هویت و برند طارم به بازار مصرف ارائه شود.
منبع:

1398/07/11
11:52:24
5.0 / 5
4651
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا