چگونه لوازم آرایشی تقلبی را تشخیص بدهیم؟

چگونه لوازم آرایشی تقلبی را تشخیص بدهیم؟

به گزارش بازاری دبیر كمیسیون فرآورده های زیبایی، بهداشتی و عطریات مجمع واردات با اشاره به اینكه حدودا همه لوازم آرایشی كه در مترو به فروش می رسد تقلبی هستند، تنها راه تشخیص كالای اصل از تقلبی را داشتن پروانه بهداشتی از سازمان غذا و دارو و برگ سبز از گمرك عنوان نمود.


از اردیبهشت ماه سال جاری واردات تمام لوازم آرایشی و بهداشتی به غیر از عطریات، متوقف گردید و به دنبال آن دست اندركاران واردات این محصولات نسبت به افزایش قاچاق لوازم آرایشی اخطار دادند، چونكه به قول آنها تولید لوازم آرایشی در كشور پاسخگوی نیاز نیست و ممنوعیت واردات این محصولات سبب افزایش كالای تقلبی و قاچاق در بازار شده است.
در این شرایط موسی احمدزاده - دبیر و عضو هیئت رئیسه كمیسیون فرآورده های زیبایی، بهداشتی و عطریات مجمع واردات - در گفتگو با ایسنا، تنها راه تشخیص كالای اصل از تقلبی را داشتن پروانه بهداشتی از سازمان غذا و دارو و برگ سبز از گمرك عنوان نمود.
وی با اشاره به اینكه ممنوعیت واردات فرصت جدیدی برای قاچاق بوجود آورده است، اظهار نمود: حدودا همه لوازم آرایشی كه در مترو به فروش می رسد، تقلبی هستند و به صورت قاچاق به كشور وارد می شود.
احمدزاده با اشاره به وجود ۱۵ مرز در كشور، اظهار نمود: مشتری به دنبال محصولات مورد نیاز خود است، اما كالاهایی كه از مجاری غیرقانونی به كشور وارد می شود، از جانب وزارت بهداشت كنترل و آزمایش نشده است.
دبیر كمیسیون فرآورده های زیبایی، بهداشتی و عطریات مجمع واردات تصریح كرد: وزارت بهداشت به تازگی اعلام نموده كه برای حفظ سلامت جامعه حاضر است به وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نامه دهد و خواهان لغو ممنوعیت واردات محصولات آرایشی و بهداشتی شود، اما وزارت صمت در این زمینه همكاری نمی كند.
به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، چند روز پیش نشست مشتركی بین اعضای كمیسیون فرآورده های زیبایی، بهداشتی و عطریات مجمع واردات و مدیران اداره كل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو برگزار شد كه طی آن مسؤلان سازمان غذا و دارو مسئولیت ممنوعیت واردات محصولات آرایشی و بهداشتی را به عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت دانستند و ضمن تایید افزایش قاچاق به علت ممنوعیت واردات این محصولات، اعلام كردند كه این سازمان هم با ممنوعیت واردات لوازم آرایشی و بهداشتی مخالف است.1398/07/19
19:06:54
5.0 / 5
4324
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا