مهر خبر می دهد

گمرك بزودی كالاهای گروه 4 دپو شده را تعیین تكلیف می كند

گمرك بزودی كالاهای گروه 4 دپو شده را تعیین تكلیف می كند

بازاری: گمرك ایران تصمیم دارد بزودی در مورد ترخیص كالاهای مشمول گروه 4 دپو شده در گمركات كشور تصمیماتی را اتخاذ كند و در این راستا مقرر است فراخوانی را جهت اصلاح آمار برای صاحبان كالا منتشر كند.به گزارش بازاری به نقل از مهر، سال ۹۷ كه اقتصاد كشور با نوسانات شدید ارزی مواجه گردید، اتفاقات ناخوشایندی همچون كاهش منابع ارزی و توقف ثبت سفارش رخ داد. دولت برای مقابله با مشكلات بعد از برگزاری جلسات مختلفی، در نهایت اعلام نمود كه می خواهد برای جلوگیری از نوسانات ارزی و كنترل خروج ارز، قسمتی از كالاهای وارداتی گروه ۴ و كالاهایی كه مشابه تولید داخلی داشتند را كه تا قبل از آن به راحتی امكان ثبت سفارش و ورود آنها و تامین ارز برایشان وجود داشت را ممنوع كند.
در این راستا ثبت سفارش و واردات بیشتر از ۱۴۰۰ قلم كالا به كشور ممنوع اعلام گردید. اما این همه ماجرا نبود، اتخاذ این سیاست در نهایت منجر به دپوی محموله های كالایی بسیاری در گمركات و بنادر شد كه دستگاه های متولی همچون گمرك تلاش كردند با اتخاذ سیاست هایی از حجم كالاهای دپو شده بكاهند و از تشدید آن جلوگیری نمایند.
تازه ترین پیگیری های خبرنگار مهر از گمرك ایران نشان میدهد كه بعضی از كالاهای مشمول گروه ۴ كه ثبت سفارش شده اند اما مشكلاتی همچون «عدم اظهار و ترخیص در مهلت مقرر» و «مشخص نشدن تامین یا منشا ارز» دارند در دستور كار گمرك برای تعیین تكلیف قرار گرفته اند.
در این راستا مقرر شده بزودی تصمیماتی برای ترخیص كالاهای گروه ۴ اتخاذ شود.
گام نخست نیز اعلام فراخوان برای افرادی است كه الان در گمركات كشور كالاهای گروه ۴ دپو شده دارند. این فراخوان به جهت اصلاح آمار و به دست آوردن رقم دقیق میزان كالاهای دپو شده گروه ۴ است.

1398/08/08
15:04:52
5.0 / 5
4383
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا