واریز 100 لیتر سوخت مازاد به وانت بارها تا 2 روز آینده

واریز 100 لیتر سوخت مازاد به وانت بارها تا 2 روز آینده

به گزارش بازاری قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی از موافقت كمیته سه نفره سوخت با واریز ۱۰۰ لیتر سهمیه مازاد به كارت های سوخت وانت بارهای كم مصرف و پر مصرف در ۲ روز آینده اطلاع داد.


به گزارش بازاری به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی در آخرین جلسه ویژه ستاد تنظیم بازار پس از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین كه امروز (چهارشنبه ۶ آذرماه) برگزار شد، اظهار داشت: با موافقت كمیته سوخت كشور برای سهمیه اختصاصی وانت بارها، ۱۰۰ لیتر علی الحساب حداكثر در ۴۸ ساعت آینده به كارت سوخت وانت بارهای پرمصرف و كم مصرف كه نسبت به حمل كالا ومواد غذایی مبادرت می كنند واریز خواهدشد.
وی افزود: برای افزایش سهمیه بیشتر از سهمیه تخصیص یافته به وانت بارها مقرر است كه كمیته سه نفره با حضور نماینده ستاد تنظیم بازار جلسه ویژه برگزار كند و در مورد اختصاص سهمیه مناسب تصمیم گیری شود.
او با اشاره به مصوبات آخرین جلسه ویژه ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: بازرسی و نظارت با حضور دستگاه ها و به صورت گشت های مشترك و در جهت احقاق حق مصرف كنندگان ادامه خواهد داشت.
مدرس خیابانی در توضیح شایعه افزایش قیمت لوازم خانگی در بعضی نقاط كشور اظهار داشت: برپایه آمارهای عرضه شده از جانب معاونت صنایع وزارت صمت، تولید برخی اقلام لوازم خانگی ۱۱ تا ۱۳ درصد افزایش داشته است و روز گذشته در جلسه ای كه تمامی اتحادیه های زنجیره تولید و عرضه لوازم خانگی با اتحادیه اصناف داشته اند، اعلام نموده اند كه تابحال هیچ گونه افزایش قیمتی در مبادی تولید لوازم خانگی صورت نگرفته است و برپایه گفته آنها تمامی مكان های عرضه و فروش لوازم خانگی با تخفیف عرضه و به فروش می رسد.
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی افزود: اگر مردم در مراجعات خود متوجه افزایش قیمت شده اند در تماس با سامانه ۱۲۴ شكایات خویش را مطرح كنند تا رسیدگی شود.
وی با اشاره به نرخ برخی از كالاهای فصلی همانند تخم مرغ و گوجه فرنگی تصریح كرد: برپایه مصوبات ستاد تنظیم بازار، سازمان میادین و میوه و تره بار غرفه های ویژه، مجانی و محل های مناسب برای عرضه كالاهای اساسی اختصاص می دهد و ستاد تنظیم بازار هم تامین كالاهای سازمان میادین و تره بار را دراولویت قرار می دهد؛ ضمن اینكه سهمیه ویژه برای كالاهای اساسی به استان ها اختصاص داده شده است تا آثار روانی فضای افزایش قیمت ها را مدیریت كند.
او با اشاره به اینكه ستاد تنظیم بازار می خواهد كه آثار روانی بر افزایش نرخ كالا ها در كشور را كنترل كند، بیان كرد: تمامی حوزه ها از مبادی تولید تا مصرف به صورت روزانه رصد می شود.
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با اشاره به تخصیص سهم ویژه بنزین به گروه های هدف اظهار داشت: پیش از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، گروه های مصرف كننده آنرا مصرف می كردند كه از جنس آلودگی، ترافیك و مصرف بود ولی امروز با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، تخصیص سهمیه ویژه به گروه های مولد و كارآفرین عرضه می شود و آنهایی كه از محل بنزین شغل و ارزش افزوده ایجاد می كنند. باید به این مسئله دقت كنیم كه اگر شركت فرآوردهای نفتی سهمیه خاصی را تخصیص می دهد نترسد چون كه به بنزین را از مصرف به بخش تولید سوق داده ایم.
او افزود: كارگروه سوخت در وزارت نفت، معاونت بازرگانی و صنایع وزارت صمت و وزارت كشور در تلاش هستند كه تخصیص سهمیه های سوخت برپایه پیمایش باشد تا وزارت نفت هم اطمینان را كسب كند كه اگر سهمیه ای تخصیص می دهد از جنس مازاد كارت و فروش آزاد در بازار نباشد.

تلاش برای دریافت سهمیه پیك موتوری
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی بیان كرد: نشست امروز منحصرا به وانت بارها كه مسئول حمل كالا هستند، اختصاص داشت ولی در كمیته سه نفره نماینده ستاد تنظیم بازار تلاش خواهد شد كه برای پیك های موتوری هم سهمیه ای در نظر بگیرند.

طرح وزارت كشور برای لنج های صیادی
وی افزود: وزارت كشور برای لنج های صیادی پیشنهادی را عرضه كرده است كه در جلسه آینده سه نفره سوخت مطرح و تصمیم گیری خواهد شد.
او درباره تخصیص سوخت به خودرو های فرسوده بیان كرد: ما در تلاش هستیم تا ممنوعیت و محدودیت مصرف كارت سوخت خودرو های فرسوده را تمدید نماییم، چون كه وزارت نفت اشاره می كند كه به خودرو های فرسوده، نمی خواهد كه كارت سوخت بدهد و اعتقاد داریم كه در ابتدای اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین نباید ممنوعیت استفاده از كارت های سوخت خودروهای فرسوده اجرا شود.

عدم افزایش قیمت تاكسی های اینترنتی
وی بیان كرد: دو شركتی كه در این زمینه فعال می باشند در نشست روز گذشته اعلام نموده اند كه هیچگونه افزایش قیمتی ندارند.
مدرس خیابانی مطرح كرد: آنها برای پیشگیری از متضرر شدن رانندگان از درصد كارمزدی را كم می كنند. همینطور با اختصاص سهمیه كه روز گذشته به كارت های سوخت آنها واریز شد نباید افزایش قیمت داشته باشند.
وی درباره نظارت بر عملكرد تاكسی های اینترنتی اظهار داشت: آنچه كه وزارت كشور اعلام نموده است، گشت ها و كنترل های شهری تشدید شده است.

برخی نوسانات نرخ كالا فصلی است
قائم مقام وزیر صمت با اشاره به اینكه مصرف كننده برای بسیار مهم می باشد، اما نباید كه تولیدكننده هم تضعیف شود، اظهار داشت: اگر تولیدكننده به علت ركود كالا در بازار تخفیفی را عرضه می كرد، بعد از مدتی آنرا حذف كرده است، نباید آنرا زیرگروه اصلاح قیمت بنزین قرار داد.
وی بیان كرد: ضمن اینكه بخشی از نوسانات نرخ كالا فصلی و طبیعی است، بعنوان مثال در بخش لبنیات و تخم مرغ همیشه در نیمه دوم سال افزایش مصرف داشتیم و حتی اگر این طرح هم اجرا نمی شد، قیمت تخم مرغ و گوجه رنگی در نیمه سال افزایش پیدا می كرد.
مدرس خیابانی اضافه كرد: جلسات ستاد تنظیم بازار از امروز به صورت هفته ای یكبار و هر دوشنبه با حضور همه اعضا و دستگاه ها برگزار می شود.1398/09/06
23:44:02
5.0 / 5
4260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا