گزارش میدانی مهر

ازدحام مردم در میز خدمت وزارت رفاه

ازدحام مردم در میز خدمت وزارت رفاه

به گزارش بازاری باوجود اینكه اعلام شده معترضان به عدم دریافت كمك معیشتی باید با شماره گیری سرشماره #۶۳۶۹؛ اعتراض خویش را ثبت كنند، بعضی از مردم با رجوع حضوری به وزارت رفاه پیگیر واریز این مبلغ هستند.به گزارش بازاری به نقل از مهر، به رغم اینكه مسؤلان بارها تاكید نمودند كه برای تقاضای حمایت معیشتی به هیچ وجه رجوع حضوری نداشته باشند اما گزارش میدانی خبرنگار مهر نشان داده است كه بعد از واریز مرحله نخست از حمایت معیشتی، افرادی كه مشمول دریافت این حمایت دولت نشدند، به صورت حضوری به وزارت رفاه رجوع می كنند.
بعد از آخر واریز مرحله نخست از یارانه حمایت معیشتی، انتقادات زیادی از اقشار مختلف مردم به نحوه شناسایی خانوارهای مشمول این حمایت دولت، شد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/webm
مریم عباسی یكی از مراجعان به وزارت رفاه برای دریافت حمایت معیشتی به خبرنگار مهر اظهار داشت: من كارمند اداره پست هستم كه ماهیانه یك میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق بازنشستگی دارم و سرپرست خانوار هستم. یك پسر متاهل دارم كه بعد از ازدواج حساب یارانه نقدی خویش را جدا نكرده. او می گوید شرایط مالی مناسبی ندارد و فرزندش یك خودروی داخلی دارد ارزش آن حدود ۱۰۰ میلیون تومان است.
این معترض به عدم دریافت حمایت معیشتی درباره درآمد پسرش هم اظهار داشت: كار پسرم آزاد است اما به علت اینكه مشتریان كارفرمای پسرش، مبلغ چك را به حساب فرزندش واریز می كنند تا به شكلی گردش مالی داشته باشد، امكان دارد حمایت معیشتی به من نداده باشند. بطور قطع اگر نیازمند نبودم این همه دردسر و پیگیری برای ۵۰ هزار تومان یا ۱۰۰ هزار تومان را به جان نمی خریدم.
با وجود اینكه، وزارت رفاه اعلام نمود متقاضیان دریافت حمایت معیشتی به هیچ وجه رجوع نكنند و صرفا با شماره گیری كد دستوری #۶۳۶۹* تقاضای خویش را ثبت كنند اما بعضی از متقاضیان به صورت حضوری به ساختمان وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی رجوع می كنند.
مراحل پیگیری غیرحضوری برای دریافت كمك معیشتی دولت به این شرح است:
۱- شماره گیری #۶۳۶۹* (باید كد ملی و شماره همراه به نام سرپرست خانوار باشد)
۲- دریافت پیامك / شمول یا عدم شمول و راهنمایی ثبت درخواست در سامانه «حمایت» همراه با كد رهگیری یا شماره حساب ظرف ۲۴ ساعت
۳- رفتن به سامانه hemayat.mcls.gov.ir و ثبت درخواست با وارد كردن كد ملی و كد رهگیری یا شماره حساب یارانه از روز سه شنبه ۵ آذرماه
۴- بررسی اطلاعات خانوار و اعلام نتیجه نهایی ظرف ۲۰ روز از راه پیامك
۵- پرداخت بسته حمایتی هر دو ماه، در نوبت های بعدی در صورت مشمول شدن
ثبت نام باردیگر از حذف شدگان و جاماندگان یارانه نقدی
بر اساس اطلاعات كسب شده از میز خدمت وزارت رفاه، از اول دی ماه جامانده های ثبت نام یارانه و محذوفین سال های گذشته به صورت سامانه ای ثبت نام خواهند شد. همینطور خانوارهایی كه یارانه آنها امسال حذف گردیده است، پس از رفع شدن مشكل اینترنت می توانند اعتراض خویش را از راه سامانه yaraneh۱۰ پیگیری كنند.


1398/09/08
10:19:01
5.0 / 5
4302
تگهای خبر: اینترنت , حقوق , خرید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا