وزیر اقتصاد در جمع خبرنگاران:

گمرك تا شهریور 99 به طور كامل الكترونیكی می شود

گمرك تا شهریور 99 به طور كامل الكترونیكی می شود

به گزارش بازاری وزیر امور اقتصادی و دارایی از عملیاتی شدن گمرك الكترونیك در شهریور سال ۹۹ اطلاع داد و اظهار داشت: دریافت مالیات تا آخر دولت دوازدهم به صورت كامل، هوشمند و الكترونیكی خواهد شد.به گزارش بازاری به نقل از مهر، فرهاد دژپسند امروز در حاشیه جلسه «شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی»، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه اظهارنامه های مالیاتی در یك محیط الكترونیكی به ثبت رسیده است، تصریح كرد: گمرك به صورت كامل تا هفته دولت در سال ۹۹ الكترونیكی خواهد شد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه كرد: بر این اساس برنامه هایی تدوین شده تا در حوزه مالیات هم كار كاملاً به صورت الكترونیكی پیش برود. در حوزه مالیات، یكی از مهمترین مقوله ها، صندوق های مكانیزه است كه تیم مستقلی برای عملیاتی كردن آن اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینكه با الكترونیكی شدن گمرك، دریافت مالیات هم هوشمند می شود، اظهار داشت: در این دو حالت یعنی دریافت مالیات و انجام عملیات گمركی، روابط رو در روی افراد به حداقل ممكن كاسته می شود و فرآیندها در محیط الكترونیكی صورت خواهد گرفت تا كارایی و اثربخشی ارتقاء یابد.
دژپسند اظهار داشت: بدهی بخش خصوصی با دولت در حال تهاتر است و اگر طلبی از جانب دولت به بخش خصوصی وجود دارد، با انتشار اوراق، این بدهی را تهاتر می نماییم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح كرد: درآمد و مصارف تمامی بنگاه های شناسنامه دار همچون مؤسسات و مدارس غیرانتفاعی بررسی شده و وضع مالیات آنها به صورت شفاف صورت خواهد گرفت.

1398/09/19
14:18:50
5.0 / 5
4639
تگهای خبر: اقتصاد , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا