در گزارش بازاری مطرح شد

مقابله با فرار مالیاتی راهكار جبران كسری بودجه

مقابله با فرار مالیاتی راهكار جبران كسری بودجه

به گزارش بازاری عضو كمیسیون برنامه مجلس اظهار داشت: برای افزایش درآمدهای مالیاتی باید مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات بر خانه های خالی، پیشگیری از فرارهای مالیاتی و لغو برخی معافیت ها در دستور كار دولت قرار بگیرد.علی قربانی، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ضرورت افزایش درآمدهای مالیاتی در كشور، تصریح كرد: در شرایط كنونی تحریم و كسری بودجه، تلاش ما این است تا تهدید ناشی از عدم صادرات نفت به فرصت تبدیل گردد و آرزوی یك صدساله كشور یعنی عدم وابستگی بودجه به نفت محقق شود. برای این منظور باید بحث مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات بر خانه های خالی، پیشگیری از فرارهای مالیاتی و لغو برخی معافیت ها در دستور كار دولت قرار بگیرد.
عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به معافیت مالیاتی سلبریتی ها خاطرنشان كرد: من شنیده ام برای سلبریتی ها و افرادی كه دستمزدهای هنگفتی هم دریافت می كنند معافیت در نظر گرفته شده است. ما تلاشمان در مجلس این است تا این معافیت ها برداشته شود. در شرایطی كه ما تاكید داریم باید وابستگی به نفت كاهش پیدا كند، لازم است معافیت هایی كه تا پیش از این برقرار بوده هم لغو شود. اگر حرفی زده می شود باید به آن پایبند بود.
قربانی با اشاره به اینكه بودجه بدون نفت می تواند مانع تأثیر تحریم ها بر اقتصاد كشور شود خاطرنشان كرد: خیلی از كشورهای دیگر هم تحریم شدند اما اینچنین اقتصادشان دستخوش آشفتگی نشد. علت این مسئله در ایران، وابستگی بودجه به صادرات نفت بود. ازاین رو باید برای كاهش این وابستگی از ابزارهای مختلفی استفاده نمود.
وی تصریح كرد: در همین راستا در لایحه بودجه هر جا دولت چنین راهی را پیشنهاد داده باشد پیگیری می نماییم، در غیر این صورت لازم است مجلس پیشنهادات لازم را برای كاهش وابستگی ارائه نماید.

1398/09/24
22:30:07
5.0 / 5
4717
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بودجه , دستمزد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا