رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل مشهد مطرح كرد:

خودروسازان تنها مقصر افزایش قیمت خودرو های داخلی

خودروسازان تنها مقصر افزایش قیمت خودرو های داخلی

به گزارش بازاری ایسنا/خراسان رضوی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل مشهد اظهار داشت: افزایش قیمت خودرو های داخلی تنها تقصیر خودروسازان است، اگر تولیدكنندگان بتوانند جواب تعهدات و ثبت سفارش ها را بموقع بدهند و رانت خواری صورت نگیرد، بازار ثبات پیدا خواهد نمود.


حمیدرضا حیدری در گفتگو با ایسنا، در واكنش به توقف واردات خودرو های خارجی در آینده اظهار نمود: واردات خودرو مدت هاست كه وجود ندارد و ثبت سفارش چند سالی است كه بسته شده است، هر صحبتی كه در مورد توقف این واردات گفته می شود با افزایش قیمت اتومبیل تأثیر مستقیم دارد، كما اینكه هم اكنون هم می بینیم كه خودرو های خارجی چند درصد گران تر شده است.

وی افزود: خودروهایی كه هم اكنون وارد كشور می شود، خودروهایی است كه قبلا ثبت سفارش شان صورت گرفته و در گمرك مانده بودند.
حیدری تصریح كرد: اگر تولیدكنندگان بتوانند پاسخ تقاضا را بدهند، بازار رونق می یابد و تسهیل قیمت خواهد شد، اما هنگامی كه به تعهدات عمل نمی گردد و عرضه كم است، بازار با عنایت به متقاضی زیاد، طبیعتا با افزایش قیمت روبرو خواهد شد.
وی در مورد علل افزایش قیمت خودرو های داخلی اظهار داشت: اگر تولیدكنندگان بتوانند جواب تعهدات و ثبت سفارش ها را بموقع بدهند و رانت خواری صورت نگیرد، بازار ثبات پیدا خواهد نمود و قیمت ها، به قیمت واقعی خود باز خواهند گشت، در غیر این صورت همچنان با افزایش قیمت مواجه خواهیم شد.
منبع:

1398/09/25
14:23:50
5.0 / 5
4229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا