در گزارش بازاری مطرح شد

معافیت های مالیاتی را به تازگی نه فقط كم نكردند بلكه زیاد كردند

معافیت های مالیاتی را به تازگی نه فقط كم نكردند بلكه زیاد كردند

به گزارش بازاری عضو كمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: در جریان بررسی لوایح جامع مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده در كمیسیون اقتصادی نه تنها هیچ معافیتی حذف نشد، بلكه دو سه مورد معافیت جدید هم افزوده شد.علی اكبر كریمی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ضرورت كاهش میزان معافیت های مالیاتی در كشور، تصریح كرد: میزان معافیت های مالیاتی در كشور بسیار زیاد است؛ با عنایت به كمبود منابع مالی، میزان معافیت ها را باید كم كرد چونكه در صورت تحقق این هدف، منابع مالی جدیدی برای اداره كشور خواهیم داشت.
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس افزود: افزایش درآمدهای مالیاتی علاوه بر جبران كسری بودجه، شفافیت اطلاعاتی در حوزه های مختلف را به دنبال دارد.
كریمی با اشاره به اینكه علیرغم تلاشهای فراوان نتوانستیم میزان معافیت های مالیاتی را كاهش دهیم، اظهار داشت: در لایحه جامع مالیاتی و لایحه مالیات بر ارزش افزوده تلاش زیادی كردیم تا میزان معافیت ها را كاهش دهیم، ولی متأسفانه در جریان بررسی لوایح مذكور در كمیسیون اقتصادی نه تنها هیچ معافیتی حذف نشد، بلكه دو سه مورد معافیت جدید هم افزوده شد.
وی اضافه كرد: به اعتقاد بنده آن دسته از معافیت ها كه دارای اولویت نیستند باید حذف می شدند كه متأسفانه علیرغم تلاشهای فراوان نتوانستیم اعضای دیگر را به این كار مجاب نماییم.
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس در مورد معافیت مناطق آزاد از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، اظهار داشت: باتوجه به قالب شدن رویكرد واردات محور بر مناطق آزاد كشور معافیت این مناطق از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده هم باید مورد تجدید نظر قرار گیرد.

1398/10/01
11:00:07
5.0 / 5
4597
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , طلا , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا