معاون گمرك:

51 درصد كالاها با ارائه اظهارنامه، بلافاصله ترخیص می شوند

51 درصد كالاها با ارائه اظهارنامه، بلافاصله ترخیص می شوند

به گزارش بازاری معاون فنی و امور گمركی گمرك ایران اظهار داشت: 51 درصد كالاهای وارداتی برمبنای اظهارنامه سریعا ترخیص می شوند.به گزارش بازاری به نقل از شبكه خبر، مهرداد جمال ارونقی اظهار داشت: ترخیص كالا در راه سبز (بر اساس اظهارنامه ) گمرك با ۳۱ درصد افزایش، به ۵۱ درصد رسیده است.
وی با اشاره به اینكه رسوب كالا در گمرك ایستایی است، اضافه كرد: روند ترخیص كالا رشد شایان توجهی در راه سبز گرفته است.
معاون فنی و امور گمركی گمرك ایران با اشاره به اینكه برخی عوامل مثل ثبت سفارش نشدن یا روند انتقال مالكیت، موجب رسوب كالا در گمرك می شود، اظهار نمود: برمبنای داده كانتینرها در گمرك، رسوب كالا روند كاهشی داشته است.
جمال ارونقی با اشاره به اینكه هر اظهارنامه در سه مسیر سبز، زرد و قرمز قرار می گیرد، تصریح كرد: در راه سبز كه كالا برمبنای اظهارنامه سریع ترخیص می شود. در راه زرد كالا مشكلاتی دارد و نیاز به نمونه برداری است و در راه قرمز نیاز به ارزیابی فیزیكی دارد.
وی افزود: بیشتر از ۵۱ درصد كالاها در همان مسیر سبز ترخیص می شود كه در گذشته این رقم ۲۰ درصد بود، اما حالا با تمهیداتی ۳۱ درصد افزوده شده است.
معاون گمرك ایران اشاره كرد: در بخش تخصیص و تأمین ارز همچنان مشكلاتی وجود دارد كه تلاش می نماییم این مشكلات برطرف شود ضمن اینكه بحث انتقال مالكیت مشكل دیگری است كه همچنان وجود دارد و انتقال مالكیت وقتی انجام نشود اظهارنامه هم صادر نمی گردد و این مشكلاتی را به وجود می آورد.
وی اضافه كرد: قطعی سامانه جامع گمركی هم مشكلاتی را به وجود می آورد كه باید لطمه شناسی شود.


منبع:

1398/10/07
09:37:13
5.0 / 5
4648
تگهای خبر: كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا