گزارش بازاری

فردا آخرین فرصت ثبت نام متقاضیان كمك معیشتی كه یارانه نمی گیرند

فردا آخرین فرصت ثبت نام متقاضیان كمك معیشتی كه یارانه نمی گیرند

به گزارش بازاری گروهی از خانوارهایی كه هیچگاه در فهرست یارانه نقدی نبودند اما خویش را حائز شرایط دریافت كمك معیشتی می دانند تا فردا ۲۴ دیماه برای ثبت نام در سایت hemayat.mcls.gov.ir فرصت دارند.به گزارش بازاری به نقل از مهر، بعد از افزایش نرخ بنزین در ۲۴ آبان ماه سال جاری، دولت اعلام نمود كه مابه التفاوت تغییر قیمت را در چارچوب «كمك معیشتی» به خانواده های مشمول پرداخت خواهد نمود كه نخستین نوبت كمك معیشتی در سه مرحله تا سوم آذر ماه به ۶۰ میلیون نفر (۱۸ میلیون خانوار) پرداخت شد؛ بر مبنای اعلام دولت، این كمك معیشتی برای «مددجویان كمیته امداد، بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان، مستمری بگیران، معلمان، روستاییان و عشایر، كارگران، كارمندان و اقشار كم درآمد» واریز شده و در واقع، جامعه هدف آن، اقشار ضعیف و كم درآمد جامعه تعیین شده اند.
یكی از حاشیه های طرح كمك معیشتی اعتراض گروه بزرگی از مردم به عدم دریافت این مبلغ بود كه با اتمام دور نخست واریز كمك معیشتی، خیلی از سرپرستان خانواری كه این رقم برایشان واریز نشده بود اما خویش را حائز شرایط دریافت این مبلغ می دانستند، پیگیر شدند تا بتوانند مراتب اعتراض خویش را به گوش دولت برسانند؛ در همین ارتباط، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعلام نمود معترضان به عدم دریافت كمك معیشتی می توانند با شماره گیری كد دستوری *۶۳۶۹#، ثبت اطلاعات خود، دریافت كد رهگیری و ثبت اطلاعات در وبسایت Hemayat.mcls.gov.ir مراتب اعتراض خویش را به ثبت برسانند و منتظر اعلام نظر وزارت تعاون در ارتباط با وضعیت هزینه و درآمد خانوار خود باشند كه بعد از ثبت اعتراضات و بررسی افراد، ۴۱۹ هزار و ۳۰۴ خانوار جدید تایید صلاحیت شدند و در ۱۰ دی ماه، مبلغ مربوط به كمك معیشتی هر دو ماه (آذر و دی) را دریافت نمودند.
فردا آخرین فرصت ثبت نام
پس از ثبت این اعتراضات، وزارت تعاون اعلام كرد گروهی از خانوارهایی كه هیچگاه در فهرست یارانه نقدی نبودند اما حال خویش را حائز دریافت كمك معیشتی می دانند، می توانند از دهم دی ماه به مدت ۱۴ روز با رفتن به سایت hemayat.mcls.gov.ir نسبت به ثبت درخواست دریافت این بسته اقدام نمایند.
بنابراین افراد متقاضی صرفاً تا فردا ۲۴ دی ماه فرصت ثبت نام در سایت مذكور را دارند. برای ثبت نام هم سرپرست خانوار باید اطلاعات هویتی و شماره تلفن همراه خویش را در سامانه ثبت كند تا فرآیند بررسی افراد در وزارت تعاون آغاز شود.
معیار عدم برخورداری از بسته حمایت معیشتی برمبنای جدول زیر است.

علاوه بر شاخص اصلی فوق، شاخصهای زیر هم مد نظر قرار می گیرند:
الف- خانوارهایی كه اعضای آن دارای «واحد مسكونی»، «شغل» و «خودرو» به صورت «همزمان» هستند یا خانوارهایی كه دارای «دو واحد ملكی» هستند.
ب- خانوارهایی كه ارزش ملك آنها در تهران و كلان شهرها (۱۲) میلیارد ریال و در سایر شهرستان ها (۹) میلیارد ریال باشد.
ج- خانوارهایی كه دارای خودروی سواری با ارزش بیشتر از (۳۰۰) میلیون تومان یا خودروی عمومی با ارزش بیشتر از (۴۰۰) میلیون تومان باشند.
د- كارفرمایانی كه بیشتر از (۳) بیمه پرداز داشته باشند.
ه- خانوارهایی كه بیشتر از (۳) سفر خارجی غیر زیارتی داشته اند.
و- گیرندگان تسهیلات بانكی به مبلغ جمعاً بیشتر از (۳) میلیارد ریال كه در حال بازپرداخت اقساط باشند.

1398/10/23
14:06:37
5.0 / 5
4214
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , خودرو , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا