رییس اتاق بازرگانی ایران درخواست كرد:

بازبینی در قانون بانكداری بدون ربا

بازبینی در قانون بانكداری بدون ربا

به گزارش بازاری رئیس اتاق بازرگانی ایران اعتقاد دارد در شرایط فعلی می توان در قانون فعلی بانكداری بدون ربا بازبینی كرد و بخش خصوصی مدتی طولانی است كه انتظار دارد در اجرای قانون اصلاحاتی صورت بگیرد.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی امروز در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهار نمود: نقد ما به قانون بانكداری بدون ربا به مفهوم آن نیست كه این قانون به صورت كامل مشكل دارد، یعنی از سویی نمی توان اظهار داشت كه در كشور بانكداری اسلامی اجرایی نمی گردد و از جانب دیگر نمی توان اعلام نمود كه تمام بخش های این قانون به صورت دقیق در حال اجرا شدن است.
به قول وی، وقتی شورای نگهبان از لحاظ فقهی قانون فعلی را تایید كرده یعنی بانكداری اسلامی در كشور وضع شده است، اما می توان با مطالعه باردیگر به ابعادی توجه كرد كه در زمان تصویب به آنها توجه نشده و آنها را در جهت اهداف اقتصادی كشور اصلاح كرد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان این كه در قانون بانكداری بودن ربا باید تمام جوانب سیاسی و اقتصادی در نظر گرفته شود، اظهار نمود: فعالان اقتصادی سال هاست كه در انتظار اصلاح این قوانین هستند، چونكه تحقیقات نشان می دهد كه سیستم بانكی در كشورهای در حال توسعه نتوانسته مقدمات رشد و توسعه واقعی را به وجود آورد و ازاین رو در اصلاحات باید برخی حوزه های مهم تجدیدنظر شوند.
شافعی افزود: رقابت مخرب بین بانك ها، حذف موسسات مالی ارگان های مختلف و ادغام آنها بخشی از مسائلی است كه در جریان این اصلاح می تواند در دستور كار قرار گیرد.
او همینطور بر ضرورت اعتماد جامعه بعنوان یكی از مهم ترین جنبه های حكومت و سیاست ورزی اشاره نمود و اضافه كرد: اگر بناست ما در مقابل تحریم های ظالمانه مقاومت نماییم و اقتصاد ایران را از مشكلاتی كه امروز به آن گرفتار است دور نماییم، بطور قطع حفظ اعتماد عمومی و كمك گرفتن از مردم در این راه اهمیت بسیار زیادی دارد.1398/10/29
23:41:33
5.0 / 5
4346
تگهای خبر: اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا