معاون وزیر اقتصاد در گزارش بازاری:

اما و اگر ارتباط بانك ها با سازمان مالیاتی

اما و اگر ارتباط بانك ها با سازمان مالیاتی

بازاری: بااینكه حرف و حدیث های بسیاری در خصوص عدم همكاری صد در صدی نظام بانكی با سازمان امور مالیاتی به گوش می رسد اما معاون وزیر اقتصاد می گوید كه این ارتباط برقرار است.به گزارش بازاری به نقل از مهر، یكی از مواد قانونی در مورد جلوگیری از فرار مالیاتی و مسدودسازی راه های دور زدن سازمان امور مالیاتی مربوط به ماده ۱۶۹ مكرر قانون مالیات های مستقیم می شود.
مطابق با این قانون باید بانكهای كشور اطلاعات مورد نیاز سازمان امور مالیاتی را به صورت خودكار تامین و به این سازمان تحویل دهند.
در این بین بااینكه تقوی نژاد رئیس سابق سازمان امور مالیاتی گفته بود كه به صورت صد درصدی، این سازمان با نظام بانكی لینك شده است اما با این وجود حرف و حدیث های بسیاری در خصوص سركشی بانك ها از تحویل بموقع اطلاعات و یا فقط در صورت درخواست سازمان امور مالیاتی برای دریافت اطلاعات، به گوش می رسد.
در این رابطه، محمدعلی دهقان دهنوی معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: اطلاعاتی كه در نظام بانكی وجود دارد یك اطلاعات بسیار عظیم و گسترده ای است و ممكنست سازمان امور مالیاتی به تمامی این اطلاعات نیازی نداشته باشد.
وی اضافه كرد: حال در این بین سازمان امور مالیاتی زمانی كه نیاز به بررسی دقیق حساب افراد مشكوك داشته باشد، بعد از ارزیابی های انجام شده در مورد كسانی كه فعالیت اقتصادی شأن در معرض این شك و تردید وجود دارد كه ممكنست به دنبال فرار مالیاتی یا مخفی كردن اطلاعات خود باشند، بررسی های دقیق تر و بیشتری صورت می گیرد؛ كه به این بررسی ها موتور ریسك گفته می شود.
دهقان دهنوی افزود: در این راستا، اطلاعات این افراد از سیستم گرفته می شوند و با اطلاعات دیگر به صورت متقاطع چك می شود و اگر تشخیص دادند كه نیاز به بررسی بیشتر وجود دارد مراجعه نموده و بررسی می كنند و از فرار مالیاتی جلوگیری می كنند.
وی درباب اینكه آیا هم اكنون ارتباط نظام بانكی با سازمان امور مالیاتی صد در صد شده است؟ اظهار داشت: تا آنجایی كه اطلاع دارم سازمان امور مالیاتی از نظام بانكی اطلاعات را می گیرد. ارتباط برقرار است كه البته درباره كیفیت اطلاعات باید سازمان امور مالیاتی پاسخگو باشد.


منبع:

1398/11/11
21:04:57
5.0 / 5
4311
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , سازمان , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا