رئیس كل گمرك در گزارش بازاری:

ترخیص كاغذ به روال عادی بازگشته است

ترخیص كاغذ به روال عادی بازگشته است

به گزارش بازاری رئیس كل گمرك ایران با اشاره به اینكه امسال 887 هزار تن كاغذ وارد كشور شده است، اظهار داشت: ترخیص كاغذ به روال عادی بازگشته است.مهدی میراشرفی در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت ترخیص كاغذ گفت: در مقطعی از زمان به سبب ناهماهنگی های به وجود آمده بین برخی از سازمان ها خصوصاً سازمان ملی استاندارد وضعیت ترخیص كاغذ، با مشكل روبه رو شده بود، به شكلی كه شاهد دپو شدن محموله های كاغذ به میزان حدود ۲۳ هزار تن در گمرك بودیم.
رئیس كل گمرك ایران اضافه كرد: بعد از حل مباحث پیش آمده طی ماه پیش، دیگر مشكلی در ترخیص كاغذ نیست و پروسه ترخیص این كالا به روال عادی بازگشته است.
وی درباره میزان واردات كاغذ طی امسال، اظهار داشت: طی ۱۰ ماه سال جاری ۸۸۷ هزار و ۵۲۱ تن كاغذ به ارزش یك میلیارد و ۵۷ میلیون و ۳۰۴ هزار دلار به كشور وارد شده است.
جزئیات كامل واردات كاغذ طی ۱۰ ماه سال ۹۸ به شرح زیر است.

گفتنی است؛ ترخیص كاغذ امسال دو مرتبه با مشكل مواجه گردید، بار نخست مربوط به اردیبهشت ماه بود كه به سبب عدم تعیین سیاست ارزی مشخص برای واردات كاغذ، این كالا در گمركات دپو شد اما پس از چندی و قرارگیری كاغذ در لیست دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی مشكل ترخیص حل شد.
مرتبه دوم نیز مربوط به پاییز بود كه به سبب عدم هماهنگی میان دستگاه ها و مسائلی همچون تعرفه، مالیات و عوارض، محموله های كاغذ در گمركات دپو شدند.


منبع:

1398/11/18
18:20:54
5.0 / 5
4559
تگهای خبر: دلار , سازمان , كالا , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا