تغییرات قیمت ماهی در 5سال گذشته

تغییرات قیمت ماهی در 5سال گذشته

بازاری: میانگین قیمت ماهی های سفید، قزل آلا و شوریده درسال گذشته در خرده فروشی ها به ترتیب 407هزار و 485 ریال، 187هزار و 895 ریال و 422 هزار و 673 ریال بوده است.به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، بر طبق اعلام سازمان شیلات، در بخش ماهیان شمال میانگین قیمت ماهی سفید در بعضی خرده فروشی ها در سالهای ۱۳۹۲ و ۱۳۹۷ به ترتیب۱۷۳ هزار ۵۲۲ و ۴۰۷هزار و ۴۸۵ ریال بوده است كه نشان میدهد در بازه زمانی پنج ساله قیمت ماهی سفید ۲۳۳ هزار و ۹۶۳ریال افزایش یافته است. همین طور قیمت ماهی های كفال و كپور نیز در بازه زمانی ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ به ترتیب ۱۹۴ هزار و ۶۷ ریال و همین طور ۲۰۶ هزار و ۷۳۲ ریال افزایش یافته است.

براساس این گزارش، در بخش ماهیان پرورشی قیمت ماهی قزل آلا در سال ۱۳۹۲ برابر با ۱۰۳هزار و ۵۱۴ ریال و در سال ۱۳۹۷ برابر با ۱۸۷ هزار و ۸۹۵ ریال بوده است كه در این بازه، ماهی قزل آلا ۸۴ هزار و ۳۸۱ریال افزایش قیمت داشته است. همین طور ماهی كپور پرورشی در سال ۱۳۹۲ با قیمت ۸۸ هزار و ۶۱۴ ریال و در سال ۱۳۹۷ با قیمت ۱۷۱ هزار و ۴۶۶ریال به فروش رسیده كه این ماهی در بازه پنج ساله ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ افزایش قیمت ۸۲ هزار و ۸۵۲ ریالی را تجربه كرده است.

در بخش ماهیان جنوب نیز میانگین قیمت شوریده در خرده فروشی ها درسال ۱۳۹۲ برابر با ۲۳۷ هزار و ۹۵۹ ریال و در سال۱۳۹۷ برابر با ۴۲۲ هزار و ۶۷۳ ریال بوده كه در این پنج سال با افزایش ۱۸۴ هزار و ۷۱۴ ریالی روبه رو شده است. همین طور ماهی شیر در سال ۱۳۹۲ به قیمت ۲۰۲ هزار و ۱۳۳ ریال و در سال ۱۳۹۷ به قیمت ۴۳۵ هزار و ۴۹۳ ریال به فروش رسیده است.

منبع:

1398/12/01
13:13:08
5.0 / 5
3954
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا