اجرای عملیات آبخیزداری در سطح ۴ و چهار دهم میلیون هكتار از اراضی كشور

اجرای عملیات آبخیزداری در سطح ۴ و چهار دهم میلیون هكتار از اراضی كشور

به گزارش بازاری سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور اظهار داشت: از سال1392 تاكنون، عملیات آبخیزداری در سطح 4 میلیون و 408 هزار هكتار از اراضی كشور اجرا شده است.به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، خسرو شهبازی با اشاره به اجرای عملیات آبخیزداری در سطح ۳ میلیون و ۲۰۸ هزار هكتار از اراضی كشور طی سال های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷، اضافه كرد: این طرح در ۹ ماهه سال جاری در سطح یك میلیون و ۲۰۰ هزار هكتار اجرا شده است.

وی به تولید ۱۷۰ میلیون اصله نهال جنگلی، مرتعی و بیابانی در دولت تدبیر و امید، اشاره و اظهار نمود: عملیات بیابانزدایی و تثبیت شن های روان از سال ۱۳۹۲ تا كنون در سطح ۲۰۷ هزار هكتار اجرا شده است.

شهبازی، سطح جنگل كاری، توسعه، احیا و غنی سازی جنگل ها در دولت یازدهم و دوازدهم را ۲۱۴ هزار هكتار اعلام نمود و اضافه كرد: در این مدت، سطح اجرای عملیات زراعت چوب ۲۱ هزار هكتار بوده است.

وی با بیان این كه طی سالهای ۱۳۹۲ تا ۹ ماهه سال ۱۳۹۸، طرح احیای رویشگاه های مرتعی و توسعه گیاهان دارویی در سطح ۲۹۸ هزار هكتار اجرا شده است، تصریح كرد: در این مدت ۳۹۳۰ كیلومتر كمربند حفاظتی در كشور به وجود آمده است.

شهبازی با اشاره به اجرای احكام قضایی خلع ید ۱۱۷ هزار هكتار اراضی ملی از متصرفان در دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: طی سال های ۱۳۹۲ تا ۹ ماهه امسال در سطح ۱۰۹ هزار هكتار، عملیات اطفای حریق جنگل ها و مراتع انجام شده است.

وی كشفیات چوب آلات قاچاق در این دولت را ۳۱ هزار و ۳۴۷ متر مكعب عنوان نمود و اضافه كرد: در مدت یاد شده، ۲ هزار و ۲۵۰ تن قاچاق ذغال و سایر محصولات فرعی كشف شده است.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد كشاورزی، سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور اشاره كرد: وضعیت حفاظت از جنگل ها و مراتع كشور از ۵۳ درصد طی سال های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ به ۸۰ درصد در ۹ ماهه سال جاری ارتقا یافته است.

منبع:

1398/12/03
21:31:01
5.0 / 5
4238
تگهای خبر: تولید , سازمان , طلا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا