تا پایان بهمن ماه

۱۴۳ معدن كوچك مقیاس احیا شد

۱۴۳ معدن كوچك مقیاس احیا شد

بازاری: طبق اعلام مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن كوچك مقیاس، تا اختتام بهمن امسال، 143 معدن كوچك مقیاس احیا شده است.


سید رضا عظیمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در چارچوب طرح احیا، فعال سازی و توسعه معان كوچك مقیاس، تا اختتام بهمن امسال، ۱۴۸۳ معدن غیرفعال در سراسر كشور شناسایی شده و برای ۸۸۱ معدن، اقدام كلینیكی و چاره ارائه شده است و ۱۴۳ معدن نیز احیا شده است. ضمن اینكه تابحال ۳۲ معدن بطور كامل فعال شده و فرصت اشتغال زایی مناسبی به وجود آمده است.
مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن كوچك مقیاس با اشاره به نقش صندوق بیمه سرمایه گذاری كارهای معدنی، اظهار داشت: طی مدت اجرای این طرح، بیشتر از ۴۰ پرونده برای ارائه به صندوق بیمه سرمایه گذاری كارهای معدنی شامل ۶۷ محدوده و معدن تشكیل شده است. برای این منظور، كمیته ای تخصصی متشكل از كارشناسان طرح و صندوق، با بررسی دقیق پرونده ها، نسبت به اعطای تسهیلات مورد نیاز متقاضیان در بخش های تجهیز مــعادن، خرید ماشین آلات و اكتـشافات تكمیلی اقدام نموده و مجری طرح بطور مستمر، روند اعطای تسهیلات و مسائل اداری را پیگیری می كند.
وی با اشاره به اینكه معادن احیا شده در حدودا ۲۰ استان كشور قرار دارند، اشاره كرد: این معادن در استان های فارس، مازندران، كهكیلویه و بویراحمد، اصفهان، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، خراسان شمالی و همدان است. بخش دیگری از استانها مشتمل بر قزوین، گیلان، ایلام، البرز، بوشهر، قم، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، هرمزگان، كرمان و جنوب كرمان، زنجان و مركزی نیز است.
عظیمی با شاره به وجود ۴۶۸ معدن غیرفعال فلزی در كشور، اظهار داشت: در صورت فعال سازی این معادن ۳۲ میلیون تن به ظرفیت تولید افزوده خواهد شد. احیای معادن فلزی به سبب اثرگذاری آن بر اشتغال در اولویت قرار گرفته است.
وی تامین مالی، زیرساخت، فرآوری، كمك های تكنیكال و فنی را همچون مهم ترین مشكلات فعالان حوزه معدن معرفی كرده و اعلام نمود: با تعریف پروژه هایی رفع مشكلات در حوزه زیرساخت ها در دستور كار قرار گرفته است.
منبع:

1398/12/12
19:14:27
5.0 / 5
3698
تگهای خبر: تخصص , تسهیلات , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا