گمرك:

بسته شدن موقت پنج مرز عراق با ایران

بسته شدن موقت پنج مرز عراق با ایران

بازاری: برمبنای اعلام هیات گذرگاه های مرزی عراق، این كشور پنج مرز زمینی خود با ایران را به صورت موقت از روز گذشته تا یك هفته بست و هم اكنون مرزهای مشترك با اقلیم كردستان عراق باز است.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، این اقدام دولت عراق با هدف افزایش تجهیزات بهداشتی در مرزهای زمینی برای مبارزه با شیوع كرونا و اقدامات پیشگیرانه بهداشتی و افزایش كنترل های مرزی به مدت یك هفته صورت گرفته است.
برمبنای اعلام مسئولان گمركات مرزی ایران، رایزنی ها و مذاكرات برای تجهیز سریع مرزها به امكانات بهداشتی و بهبود كنترل ها میان دو طرف در حال انجام می باشد و پیشنهاداتی به طرف عراقی اعلام شده تا مدت زمان یك هفته ای به چند روز كم شود.

برمبنای اعلام هیات گذرگاه های مرزی عراق، پنج مرز زمینی شلمچه، شیب، زرباطیه، منذریه و مندلی میان ایران و عراق از روز گذشته بسته شدند و این گذرگاه ها از هشتم مارس تا ۱۵ مارس بسته خواهند بود.
طبق اعلام گمرك ایران، مرزهای مشترك ایران و عراق در منطقه اقلیم كردستان عراق همچنان باز است، اما تردد كامیون ها در این مرزها با ترافیك همراه شده است.
همین طور با تدابیر مسئولان گمركات مرزی، تمرچین پیرانشهر، باشماق مریوان و پرویزخان، شیفت های كاری كاركنان افزایش پیدا كرده و در گمركات تمرچین و باشماق كاركنان گمرك پس از نیمه شب هم خدمات گمركی ارائه می كنند.
منبع:

1398/12/19
22:58:22
5.0 / 5
3461
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا