سفارش های دامپزشكی برای تهیه فرآورده های دامی

سفارش های دامپزشكی برای تهیه فرآورده های دامی

بازاری: رئیس سازمان دامپزشكی كشور برای تهیه فرآورده های دامی به مردم سفارش هایی كرد.


علیرضا رفیعی پور در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: با شیوع ویروس كرونا و سرعت انتقال این ویروس مردم بایستی برای خرید فرآورده های دامی مورد نظر خود به فروشگاه هایی كه تمام ضوابط و دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با كرونا، بهداشت فردی در آن رعایت می شود و فروشندگانشان نیز از لوازم بهداشتی مانند ماسك، دستكش و روپوش مخصوص استفاده می نمایند، بازگشت كنند.
وی افزود: سفارش می نماییم اولویت خرید مردم فرآورده های دامی خام به صورت بسته بندی باشد و فله تهیه نشود. برای اینكه اقلام بسته بندی شده قابلیت این را دارند كه ابتدا ضدعفونی شوند و سپس محتویات داخل آنها مصرف شود. از طرفی مردم بایستی حین خرید اقلام مورد نظر خود به تاریخ تولید و انقضا توجه داشته باشند.
رئیس سازمان دامپزشكی اشاره كرد: موضوع دیگری كه مردم بایستی به آن توجه نمایند زمان بازگشت برای خرید است. به عبارت دیگر بهتر است مردم خریدشان را به اوقاتی از شبانه روز موكول كنند كه تردد در كمترین حد ممكن باشد. رعایت این مساله از تجمع جمعیت در فروشگاه ها و محلی كه فرآورده های خام دامی عرضه می شود، می كاهد.
وی با اشاره به اینكه خوشبختانه تابحال هیچ گزارشی از ابتلای حیوانات به ویروس كرونا گزارش نشده است، اظهار داشت: فرآورده های خام دامی تحت نظارت سازمان دامپزشكی تولید می شوند و هیچ گونه آلودگی ندارند. اما ممكنست آلودگی از روش های ثانویه منتقل شود. یعنی حمل و نقل و نگهداری غیر بهداشتی یا عدم رعایت نكات بهداشتی توسط فروشندگان موجب سرایت آلودگی شود.
رفیعی پور درانتها با اشاره به اینكه سازمان دامپزشكی از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین از بامداد تا زمان فعالیت فروشگاه ها نظارت خودرا خواهند داشت، اظهار داشت: ناظرین سازمان دامپزشكی تمامی دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با كرونا را رعایت خواهند كرد و برای بازدید از محیط هایی كه فرآورده های دامی عرضه می شود از لباس های متحدالشكل، ضدعفونی شده، ماسك، دستكش وچكمه استفاده می نمایند.
منبع:

1399/01/01
18:34:49
5.0 / 5
3266
تگهای خبر: تولید , خرید , سازمان , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا