روند كاهشی قیمت طلا ادامه دارد

روند كاهشی قیمت طلا ادامه دارد

به گزارش بازاری قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی با وجود اقدامات محرك مالی بانك های مركزی، تحت تأثیر اقدام سرمایه گذاران برای تهیه نقدینگی و جبران ضررشان در بازارهای سهام، كاهش پیدا كرد.به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد كاهش، به ۱۶۱۴ دلار و ۴۶ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز جمعه ۰.۷ درصد كاهش پیدا كرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا با ۰.۴ درصد كاهش، در ۱۶۴۶ دلار و ۶۰ سنت ایستاد.

به گفته مایكل مك كارتی، استراتژیست ارشد شركت "سی ام سی ماركتس"، هر چه وضعیت وخیمتر می شود، ارتباط میان بازارهای سهام و طلا قویتر می شود و اگر وضعیت اقتصادی افول بیشتری پیدا كند در آن صورت قیمت طلا به همراه بازارهای سهام سقوط خواهد نمود.

بازارهای سهام آسیایی و قیمتهای نفت در معاملات روز دوشنبه تحت تأثیر تعطیلیهای گسترده جهانی برای مقابله با شیوع كرونا، سقوط كردند.

مدیر صندوق بین المللی پول روز جمعه اخطار داد این اپیدمی، اقتصاد جهانی را وارد ركود كرده و كشورها باید با هزینه های بسیار گسترده برای اجتناب از ورشكستگیها واكنش نشان دهند. مجلس نمایندگان آمریكا روز جمعه یك بسته كمك دو تریلیون دلاری را برای كمك به مقابله با ركود اقتصادی ناشی از انتشار كرونا تصویب كردند كه بزرگترین بسته تصویب شده تابحال بود. اما در دو روز گذشته اخبار بدتری در مورد كرونا منتشر گردید. شمار قربانیان جهانی ویروس كرونا به حدود ۳۴ هزار نفر رسید و آمریكا با بیشتر از ۱۳۷ هزار مورد مبتلا شدن و ۲۴۰۰ مرگ، به بزرگترین مركز شیوع كرونا تبدیل شد.

بر اساس گزارش رویترز، رئیس بانك مركزی اروپا از سران اتحادیه اروپا خواست برای تعدیل نتایج اقتصادی شیوع كرونا قاطعانه تر اقدام نمایند.

عامل دیگری كه مانع افزایش قیمت طلا شد، توقف روند نزولی دلار آمریكا بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد كاهش، به ۲۲۵۳ دلار و ۸۴ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۳.۳ درصد كاهش پیدا كرد و به ۷۱۷ دلار و هفت سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۳.۹ درصد كاهش، ۱۳ دلار و ۹۱ سنت معامله شد.
1399/01/11
23:28:37
5.0 / 5
3148
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا