سكه ۲۷۰ هزار تومان حباب دارد!

سكه ۲۷۰ هزار تومان حباب دارد!

بازاری: در هفته ای كه گذشت، بازار داخلی سكه و طلا باوجود ثبات نسبی قیمتهای جهانی به شدت افزایشی بوده است؛ تا جایی كه قیمت سكه طرح جدید رقم بی سابقه شش میلیون و 700 هزار تومانی را برای نخستین بار در بازار رسمی این صنف تجربه كرده و حباب 270 تومانی روی آن شكل گرفته است.


محمد کشتی آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا و همین طور قیمت های جهانی اظهار نمود: در هفته ای که گذشت، قیمت انس جهانی از ۱۶۸۸ دلار تا ۱۷۰۵ دلار در نوسان بود؛ البته بیشترین ثبات قیمت را هم همین انس جهانی داشته است که در محدوده ۱۷۰۲ تا ۱۷۰۵ نوسان داشته و تنها یک روز و برای یک ساعت به ۱۶۸۸ دلار رسید. اما می توان اظهار داشت که در مجموع در طول این هفته قیمت جهانی طلا در محدوده ۱۷۰۳ دلار بوده است.
وی ادامه داد: بدین سبب پایین ترین میزان نوسان را درباب قیمت جهانی داشته ایم و در نتیجه قیمت جهانی در هفته اخیر تاثیر چندانی روی قیمت ها و نوسانات داخلی نداشته است. این درحالی است که در طول یک هفته اخیر شاهد بیشترین نوسان و افزایش قیمت سکه و طلا در بازار داخلی بوده ایم؛ بطوریکه یک رکورد جدید در بازار طلا، جواهر و سکه کشور رقم خورده و آن نیز افزایش قیمت سکه تمام بهار طرح جدید بوده است که روز گذشته به شش میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. البته در این روز، معاملات با قیمت بیش از هفت میلیون تومان هم صورت گرفته است.
کشتی آرای در مورد قیمت طلا در بازار داخلی نیز اظهار داشت: هم پای افزایش قیمت سکه، قیمت طلا نیز در این هفته افزایشی بود. در صورتیکه در اوایل هفته هر گرم طلای ۱۸ عیار ۶۳۵ هزار تومان دادوستد می شد، در روز گذشته (پنجشنبه) برای نخستین بار به بیش از ۶۵۰ هزار تومان و به ۶۵۳ هزار تومان رسید. این درحالی است باتوجه به ماه رمضان، شرایط کرونا و... رکود در بازار طلا به شدت مشاهده می شود و خرید و فروش مصنوعات طلا کاهش یافته و حدودا به صفر رسیده است؛ اگر تقاضایی هم باشد برای سکه های طرح جدید و در جهت سرمایه گذاری بوده است.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران علت این افزایش قیمت های داخلی باوجود کم نوسان بودن قیمت های جهانی را وابسته به دو عامل دانست و اظهار داشت: دو علت اصلی اینکه در طول هفته قیمت سکه به بالاترین رقم خود رسید، افزایش تقاضا برای خرید سکه امامی جهت سرمایه گذاری و افزایش قیمت ارز بوده است. این دو عامل سبب شد که قیمت سکه حباب ۲۷۰ هزار تومانی پیدا کند؛ در صورتیکه هفته پیش تر از آن حباب سکه در حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان بوده است.
منبع:

1399/02/20
03:21:22
5.0 / 5
2725
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا