عضو اتاق بازرگانی تهران:

بورس فرصت طلایی بنگاه های اقتصادیست

بورس فرصت طلایی بنگاه های اقتصادیست

بازاری: یك عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد می باشد در روزهایی كه بازار بورس به رونقی جدی رسیده است، بنگاه های اقتصادی باید از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.


عباس آرگون در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در تمام جهان بهترین ابزار برای تامین مالی بنگاه ها بازار بورس و سرمایه است اما متأسفانه در کشور ما هیچ گاه به بورس توجه محوری نشده و این بازار نیز توان کافی برای پوشش دادن به تمام نیازهای اقتصادی موجود در بازار را نداشته است.
بگفته وی، اگر بازار بورس بتواند رشد پیدا کرده و نقش خودرا در عرصه اقتصاد گسترش دهد، این مساله برای بنگاه های اقتصادی یک فرصت مناسب در تامین مالی فراهم خواهدنمود.
عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان شیب تند رشد شاخص بورس در ایران بیان کرد: بنظر می رسد بر هم خوردن تعادل عرضه و تقاضا در قیمت سهام تأثیر گذاشته و شرایط را تغییر داده است. هر چند با این وجود می توان با بهره گیری از ظرفیت های موجود قسمتی از مشکلات بنگاه های اقتصادی را برطرف کرد.
آرگون با اعلان اینکه امروز باید اصلی ترین تمرکز کشور بر کوتاه کردن دوره کرونا متمرکز شود، اضافه کرد: هر چه این دوره طولانی تر شود، در کنار لطمه های اجتماعی برای بنگاه های اقتصادی نیز شرایط دشوارتر خواهد شد و در بلندمدت اقشار مختلف مردم از این شرایط دشوار اقتصادی لطمه می خورند.
وی اشاره کرد: در شرایط فعلی استفاده از تمام ظرفیت ها برای عبور کشور از دشواری های به وجود آمده اهمیت جدی دارد. بحث گرفتن مالیات از گروه ها و اصنافی که تابحال به درستی مالیات نداده اند و کوشش برای توسعه صادرات غیرنفتی می تواند دو اولویت مهم کشور در ماه های پیش رو باشد.
به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، در شرایطی که خیلی از بازارهای بورس در نقاط مختلف جهان تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا منفی شده و ضرر داده اند؛ بازار بورس تهران در هفته های گذشته روند رو به رشد خودرا ادامه داده و امروز شاخص کل این بازار برای اولین بار در تاریخ از مرز یک میلیون واحد عبور کرد.
منبع:

1399/02/20
21:04:00
5.0 / 5
2621
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا