یك مسئول در دادگستری استان مركزی:

هپكو در شرایط ورشكستگی قرار ندارد

هپكو در شرایط ورشكستگی قرار ندارد

به گزارش بازاری مركزی مدیركل تصفیه و امور ورشكستگی قوه قضائیه، در دادگستری كل استان مركزی اظهار داشت: شركت هپكو علی رغم مشكلات زیاد، هنوز پرونده ای به صورت كلی در دادگستری ندارد و در شرایطی قرار نگرفته است كه میزان بدهی او از میزان دارایی اش پیشی بگیرد و در واقع خوشبختانه هپكو در شرایط ورشكستگی قرار ندارد.


جحت الله درودگر در گفت و گو با ایسنا درباب پرونده های اداره تصفیه و امور ورشکستگی قوه قضائیه در دادگستری استان مرکزی بیان کرد: امسال پرونده های جدید متعلق به شرکت و اشخاص حقوقی وارد نشده است، فقط یک پرونده متعلق به یک شخص حقیقی است که اعلام ورشکستگی کرده است که البته مربوط به اواخر سال قبل است و ارتباطی به شیوع بیماری کرونا و ورشکستگی این شخص ندارد.
وی با اعلان اینکه هم اکنون حدود پنج پرونده ورشکستگی صنایع در اداره در دست بررسی می باشد، این پرونده ها را متعلق به شرکت هایی همچون آونگان اراک، شفاف صنایع، حدید آلومینیوم، البرز آلومینیوم و... دانست.
درودگر درباب آخرین وضعیت پرونده ورشکستگی آونگان اشاره کرد: زمانی پرونده یک شرکت ورشکسته از اداره خارج و بسته می شود که یا کل اموال شرکت صرف از نظر میزان بدهی باقی مانده تقسیم یا فروخته شود یا پول طلبکاران پرداخت شده و شرکت احیا شده باشد، در این شرایط پرونده ورشکستگی شرکت بسته می شود. هم اکنون قسمتی از شرکت آونگان طی واگذاری صورت گرفته احیا شده و به راه افتاده است و تولیدات نسبتا خوبی دارد ولی هنوز در شرایطی نیست که پرونده از اداره تسویه خارج و بسته شود.
مدیرکل تصفیه و امور ورشکستگی قوه قضائیه، در دادگستری کل استان مرکزی درباب وضعیت دیگر پرونده های ورشکستگی موجود در این اداره اظهار نمود: یکی دو پرونده متعلق به صنایع کوچک آلومینیوم که در شهرک صنعتی ایبک آباد اراک مستقر هستند در مرحله واگذاری به افراد جدید برای بازگشت به چرخه تولید قرار دارد که خوشبختانه یکی از این واحدها فعال شده و دیگری نیز در فهرست واگذاری و شروع فعالیت قرار دارد.
وی با اشاره به برخی صنایع مشکل دار استان بیان کرد: شرکت هپکو علی رغم مشکلات زیاد، هنوز پرونده ای به صورت کلی در دادگستری ندارد و در شرایطی قرار نگرفته است که میزان بدهی او از میزان دارایی اش پیشی بگیرد و در واقع خوشبختانه هپکو در شرایط ورشکستگی قرار ندارد.
درودگر درباب وضعیت صنایع در ایام پساکرونا اظهار داشت: امیدواریم با توجه به این که سال ۹۹، سال جهش تولید نامگذاری شده است با همت صنعتگران پرونده جدیدی وارد این اداره نشود و شاهد شرکت ورشکسته جدیدی نباشیم.
منبع:

1399/03/03
14:17:26
5.0 / 5
2857
تگهای خبر: پول , تولید , حقوق , حقوقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا