مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی اعلام كرد

پیش بینی اختصاص ارز حاصل از صادرات پتروشیمی به بخش عمده كالای اساسی

پیش بینی اختصاص ارز حاصل از صادرات پتروشیمی به بخش عمده كالای اساسی

به گزارش بازاری آذربایجان شرقی مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران با بیان این كه مدیریت واردات در شرایط فعلی امری بسیار ضروری می باشد، اظهار داشت: سال قبل واردات 1300 قلم كالا كه مشابه داخلی آنها تولید می شد، ممنوع بود كه 2500 قلم كالا نیز به این فهرست افزوده شد.


محسن صالحی نیا عصر یکشنبه در جلسه بررسی موانع و مشکلات شهرک های صنعتی در تبریز، اظهار نمود: از سال قبل برنامه های وزارت صمت در هفت محور تدوین شده بود که چهار محور آن، شامل مدیریت واردات، توسعه ساخت داخل، بحث صادرات و تنظیم بازار است.
وی افزود: باید بپذیریم که بعضی از شهرک ها با محدودیت های زیرساختی مواجهند که دراین زمینه قراردادی با وزارت نیرو منعقد شده و در امتداد مرتفع کردن مشکلات برق، گاز، مخابرات و توسعه زیرساخت های موجود اقدامات لازم انجام می گیرد.
به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، صالحی نیا بیان کرد: امید است تا سال ۱۴۰۱ اهداف وزارت به ترتیب اولویت ها اجرا شده و شاهد بهره برداری و توسعه زیرساخت ها باشیم.
وی تشریح کرد: باید بحث توسعه صادرات را به نحوه ممکن با مکانیسم های حمایتی پیش برده و تا حد امکان مانع صادرات نشویم؛ پیش بینی می نماییم امسال ارز حاصل از صادرات پتروشیمی و میعانات نفتی به بخش عمده ای از کالاهای اساسی اختصاص پیدا کند.
وی اشاره کرد: یکی دیگر از سیاست های وزارت توجه به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط است که این روزها نیازمند حمایت های نرم افزاری مانند ایجاد خوشه های صنعتی و واحدهای فناور بوده و اعتباراتی را برای این کار پیش بینی کرده ایم.
منبع:

1399/03/19
10:26:37
5.0 / 5
2454
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا