با حضور ستاری صورت گرفت

رونمایی از نسل جدید پنجه های پیشرفته كربنی ورزشی ایران ساخت

رونمایی از نسل جدید پنجه های پیشرفته كربنی ورزشی ایران ساخت

به گزارش بازاری در آیین رونمایی از نسل جدید پنجه های پیشرفته كربنی ورزشی، با تاكید بر این كه باید اثر دانش در زندگی مردم نمود داشته باشد، اظهار داشت: امروز شاهد این هستیم كه علم و تخصص جوانان ایرانی به یاری تامین نیاز جامعه آمده است و مردم این تاثیرات را در زندگی اجتماعی خود درك می كنند.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از نسل جدید پنجه های پیشرفته کربنی ورزشی «ایران ساخت» که حاصل فعالیت یک شرکت دانش بنیان ایرانی است، رونمایی گردید. این محصول ایران ساخت به معلولان و جانبازان امکان کارهای اجتماعی و ورزشی را می دهد. این پنجه های کربنی صددرصد تولید داخلی است و با قیمتی پایین تر از محصولات مشابه خارجی به فروش می رسد.
سورنا ستاری در مراسم رونمایی از این محصول اظهار نمود: هدف حمایت معاونت علمی از دانش بنیان ها این است که با کمک توان و ظرفیت این شرکت های دانش بنیان، مشکلات و نیازهای جامعه در سطوح مختلف پاسخ داده شود.

بگفته ستاری، حوزه توانبخشی یکی از حوزه های مغفول نظام سلامت کشور است. این حوزه با یک غفلت تاریخی روبرو است. توانبخشی، کاربردهای زیادی در بین جامعه توانبخشان و جانبازان دارد و باید تلاش نماییم با ظرفیت های دانشی به سمت تولید محصولات مختلف در حوزه توانبخشی برویم.

رئیس بنیاد ملی نخبگان در ادامه بیان کرد: نسل جدید پنجه های پیشرفته کربنی ورزشی ظاهری ساده، اما ذات مهندسی پیشرفته ای دارد. این محصول توسط دانش بنیان ها و جوانان ایرانی تولید شده است.
وی اشاره کرد: معاونت علمی همیشه حامی ابتکارات و خلاقیت ها بوده و هست. ما همچنان تلاش می نماییم این خلاقیت ها را به سمت رفع نیازهای جامعه سوق دهیم.
ستاری همین طور بیان کرد: هدف از آموزش عالی در کشور، رفع نیازهای جامعه است. باید مردم اثر این آموزش ها را در زندگی خود لمس کنند؛ اگر غیر از این باشد اساسا مسیر را اشتباه رفته ایم.
رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: تلاش می نماییم موانع پیش روی حرکت دانش بنیان ها را برداریم تا بیشتر شاهد نمود علم و دانش در جامعه باشیم.
انتفاع مردم و جامعه از فعالیت زیست بوم فناوری و نوآوری
پرویز کرمی، دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این آیین، ضمن تبریک روز خبرنگار و عید غدیر، اظهار داشت: اولویت اصلی معاونت علمی، توسعه تحقیقات و پژوهش های مرز دانش و تجاری سازی ایده ها و محصولات فناورانه است. ادامه کارهای فناورانه معاونت در پشتیبانی از پروتزهای پوشیدنی و فناورانه از تولید نسل جدید پنجه های پیشرفته کربنی ورزشی حمایت کرده است.

بگفته وی، شرکت دانش بنیان تولیدکننده محصول رونمایی شده یکی از شرکت های دانش بنیانی است که توانسته با کمک توان متخصصان ایرانی محصولی تولید نماید که نیازی از جامعه معلولان و جانبازان کشور رفع گردد. این پنجه ها با استاندارد جهانی و قیمت پایین نسبت به مشابه خارجی به آنها فرصتی باردیگر برای کارهای اجتماعی می دهد.

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: رونمایی از پاراواک و ربات های پوشیدنی برای افراد قطع نخاعی از دیگر تلاش هایی است که در گذشته در معاونت علمی و فناوری به نتیجه رسیده و رونمایی شده است. نسل جدید پنجه های پیشرفته کربنی ورزشی هم محصول جدید این مجموعه فناور و دانش بنیان است.

وی اشاره کرد: معاونت علمی همیشه بر توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری و انتفاع مردم از نتیجه فعالیت این زیست بوم در کشور تاکید دارد. باید شرکت های دانش بنیان به سمتی بروند که نیازهای جامعه را رفع کنند. رونمایی از این محصول هم دقیقا در همین راستا است.

وی با اشاره به این که این محصولات خریدارانی از کشورهای همسایه دارد، اظهار داشت: کشورهای سوریه، عراق و افغانستان بواسطه شرایط خاص و داشتن تعداد زیادی معلول عادی و حادثه دیده از جنگ خریدار این محصول ایران ساخت هستند.
کرمی همین طور بیان کرد: در این نشست به صورت نمادین یک خردسال معلول اما توان یافته با این محصول و یک قهرمان پارالمپیک و ورزشکار ملی حضور دارند که نمایش خواستن توانستن است در مقابل تحریم و ندادن و نداشتن را به ما گوشزد کنند و از حضور آنها تقدیر می نماییم.

دور زدن تحریم ها
حمیدرضا مقاره عابد مدیر عامل شرکت دانش بنیان طراح این پنجه ها هم در این مراسم، اظهار نمود: یک هزار معلول قطع پا در کشور وجود دارد. 15 هزار نفر از آنها جانبازان هشت سال دفاع مقدس هستند. در این میان، 85 هزار نفر از آنها مشمول هیچ بیمه ای نیستند.
وی ادامه داد: یکی از بزرگ ترین معضلات و مشکلات این معلولان نداشتن پنجه های انعطاف پذیر بود. البته این نوع پنجه ها در دیگر کشورها تولید شده است اما با قیمتی بالا به فروش می رسد. تحریم ها و قیمت بالای این محصولات ما را بر آن داشت تا با بومی سازی فناوری تولید پنجه های پیشرفته کربنی ورزشی، این محصول کاربردی را با قیمتی متعادل در اختیار معلولان و جانبازان قرار دهیم.

مقاره عابد همین طور بیان کرد: پروتزهای ساخته شده در این عرصه سه هدف بهبود کارهای فیزیکی، افزایش استقلال کاربران این پروتزها و فراهم کردن شرایط بازگشت آنها به جامعه را دنبال می کند. محصول تولیدی شرکت ما همه این اهداف را به صورت کامل تامین کرده است.

بگفته وی، تابحال یک هزار محصول تولیدی این شرکت به فروش رفته است که 700 عدد از آنها در اختیار جانبازان قرار دارد. این محصول جزء تولیدات با فناوری بالا است و هزینه تمام شده آن بسیار زیاد است. ما سعی کردیم نسل جدید پنجه های پیشرفته کربنی ورزشی را با قیمتی مناسب به جامعه هدف بفروشیم.

این فعال دانش بنیانی با اشاره به بازار صادرات این محصول، اظهار داشت: با کمک نمایشگاهی دائمی که در کارخانه نوآوری به وجود آمده توانستیم محصول تولیدی خودرا در بازارهای بین المللی عرضه نماییم. کشورهایی مانند عراق و سوریه مهم ترین خریداران محصول ما هستند.

او همینطور بیان کرد: این محصول یک بسته کامل توانبخشی ایران ساخت است که به معلولان ارائه می شود. این محصول در اوج تحریم ها تولید شده و در اختیار معلولان قرار گرفته است.

وی نداشتن بیمه برخی معلولان و نبود شرایط درست برای تبلیغات را مهم ترین نیاز این حوزه دانست و بر وجود حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای نشان دادن یک مسیر درست در این راه اصرار کرد.

برمبنای اعلام معاونت علمی، نسل جدید پنجه های پیشرفته کربنی ورزشی برای انواع کارهای روزمره طراحی و تولید شده است. فرد می تواند مدت زمان زیادی از این محصول تولیدی برای پیاده روی استفاده نماید. همین طور این پنجه ها با خواص ویژه ای که دارند منجر به افزایش بازده انرژی همراه با پایین ترین میزان فشار و خستگی می شوند.
این پنجه برای درجه های فعالیت مختلف و وزن های متفاوت طراحی و ساخته شده است. بعنوان مثال پنجه ای که برای یک شخص ۷۰ کیلو گرمی استفاده می شود با پنجه ای برای یک فرد ۸۰ کیلو گرمی متفاوت می باشد و متناسب با وزن فرد معلول از پا از خود انعطاف نشان میدهد. این محصول نسبت به پنجه های نسل قدیمی بسیار مقاوم تر و سبک تر است.
منبع:

1399/05/19
20:23:38
5.0 / 5
1877
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بازار , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا