در بهار امسال

63 درصد متقاضیان، وام رونق تولید دریافت نمودند

63 درصد متقاضیان، وام رونق تولید دریافت نمودند

بازاری: تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان میدهد كه در بهار امسال 63 درصد متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات رونق تولید و 42 درصد متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره 18) شده اند.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در سه ماهه اول امسال بیش از ۱۸۱۷ میلیارد تومان در چارچوب ۶۷۶ فقره تسهیلات برای تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، در امتداد اقتصاد مقاومتی و بیش از ۷۹۱ میلیارد تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال در چارچوب ۱۵۶ فقره به استان های مختلف پرداخت شده است.
در طول این مدت ۱۸۰۸ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات رونق تولید انجام شده که ۱۰۷۲ مورد برای دریافت بیش از ۳۲۷۲ میلیارد تومان تسهیلات به بانک ها عرضه شدند و در نهایت ۶۷۶ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ۱۸۱۷ میلیارد تومان پرداخت شده است؛ یعنی حدود ۶۳ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
همین طور در سه ماهه اول امسال ۸۵۱ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات برنامه تولید و اشتغال انجام شده که ۳۷۱ مورد برای دریافت تسهیلات ۲۷۰۶ میلیارد تومانی به بانک معرفی شده اند. در نهایت ۱۵۶ مورد پرداخت تسهیلات به ارزش ۷۹۱ میلیارد تومان صورت گرفته است؛ یعنی حدود ۴۲ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
در این میان بیشترین پرداختی تسهیلات رونق تولید نیز مربوط به استان سمنان با مبلغ نزدیک به ۳۷۵ میلیارد تومان، گیلان با ۳۱۷ میلیارد تومان و همدان با ۱۵۵ میلیارد تومان بوده است. بیشترین تسهیلات تولید و اشتغال نیز به تهران، چهارمحال بختیاری و آذربایجان شرقی پرداخت شده؛ بطوریکه مبلغ پرداختی به این استانها به ترتیب ۱۰۹ میلیارد تومان، ۷۳ میلیارد تومان و ۵۳ میلیارد تومان بوده است.
کدام استانها کمترین تسهیلات را به خود اختصاص دادند؟
البته در سه ماهه اول امسال از استان های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و کرمانشاه هیچ ثبت نامی برای دریافت تسهیلات رونق تولید انجام نشده و استان های خراسان جنوبی و کهگیلویه و بویر احمد با وجود داشتن ۱۶ و یک ثبت نام در بخش تسهیلات رونق تولید دریافت نکردند. استان ایلام نیز کمترین تسهیلات رونق تولید، معادل ۷۰ میلیون تومان را به خود مختص کرده است.
در زمینه تسهیلات تولید و اشتغال نیز در سه ماهه اول امسال استان های کرمان و جنوب کرمان با وجود داشتن دو و پنج ثبت نام هیچ تسهیلاتی در این بخش دریافت نکرده اند. خراسان جنوبی نیز با دریافت ۱۶۰ میلیون تومان کمترین تسهیلات تولید و اشتغال را در سه ماهه اول اسال دریافت کرده است.
لازم به یادآوری است که تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه با بهره ۱۴ درصد پرداخت می شود که متقاضیان می توانند با ثبت نام در سامانه بهین یاب از این ظرفیت در امتداد تامین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای تولیدی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استفاده کنند.
منبع:

1399/05/25
13:43:51
5.0 / 5
1699
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا