نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد

كار طلای جهانی به شیر و خط رسید

كار طلای جهانی به شیر و خط رسید

بازاری: در شرایطی كه طلا با مقاومت شدیدی برای صعود به مرز 2000 دلار روبرو شده است، نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران دو دستگی در پیش بینی روند قیمت این فلز باارزش در هفته جاری و كاهش خوش بینی به صعود قیمتها را نشان داد.به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، کاهش خوش بینی به صعود قیمتها به دنبال دومین کاهش هفتگی قیمت طلا روی داد.

کارشناسان بازار می گویند افزایش ارزش دلار آمریکا موجب توقف خرید طلا از طرف بعضی از سرمایه گذاران شد برای اینکه دلار قویتر، خرید طلا را برای سرمایه گذاران خارجی گرانتر می کند.

دلار روز جمعه ۰.۵ درصد رشد کرد و به رشد شایان توجهی که روز قبل از آن داشت افزود.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۵ نفر شرکت کردند که در بین آنها هفت نفر معادل ۴۷ درصد به افزایش و به همین تعداد به کاهش قیمت طلا رای دادند و یک نفر معادل هفت درصد نظری نداشت.

کیتکو این هفته شاهد بزرگترین مشارکت کم سابقه در بخش نظرسنجی از سرمایه گذاران بود. با این وجود خوش بینی این گروه به صعود قیمت طلا به پایینترین حد از شروع امسال تابحال سقوط کرد. در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران، ۲۸۳۰ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۵۹۶ نفر معادل ۵۶ درصد به افزایش و ۷۰۲ نفر معادل ۲۵ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۵۳۲ نفر معادل ۱۹ درصد نظری نداشتند.

طلا یک هفته پیش شاهد بزرگترین کاهش قیمت هفتگی از مارس بود و هر دو گروه کارشناسان وال استریت و مفسرین بهبود قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند. اما هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک ۵۰ سنت معادل کمتر از ۰.۱ درصد رشد کرد و در ۱۹۴۷ دلار بسته شد و برای کل هفته حدود ۰.۱ درصد کاهش ثبت نمود که دومین کاهش هفتگی متوالی بود.

فشار فروش در بازار فلزات باارزش روز چهارشنبه بعد از انتشار گزارش نشست بانک مرکزی آمریکا که انتظارات بازار را برآورده نکرد، شروع شد. بعد از اینکه بانک مرکزی آمریکا سیگنال جدیدی درباره روند نرخهای بهره فراهم نکرد، بازار طلا نتوانست صعود شایان توجهی پیدا کند.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار نمود در کوتاه مدت حرکت قیمت طلا تحت تاثیر دلار آمریکا خواهد بود. ضعف دلار آمریکا به سطح کم سابقه ای رسیده و ممکنست این ارز در آستانه اصلاح کوتاه مدت باشد. همین طور گزارش بانک مرکزی آمریکا ممکنست نیروی جدیدی به روند افزایشی دلار ببخشد.

با وجود این که پیش بینی می شود نوسان در بازار طلا اوج بگیرد، خیلی از مفسرین پیش بینیهای خوش بینانه بلندمدت برای این فلز باارزش را حفظ نموده اند.

هانسن به کیتکونیوز اظهار داشت: قیمت طلا به خوبی پشتیبانی خواهد شد برای اینکه عوامل منفی زیادی هم اکنون بر فراز اقتصاد سایه افکنده اند.

افشین نوابی، نایب رئیس شرکت بازرگانی ام کی اس در این زمینه به کیتکونیوز اظهار داشت: وی به افزایش قیمت طلا خوش بین است برای اینکه بنظر می رسد بازار در محدوده ۱۹۲۰ دلار حمایت قوی پیدا کرده است و عوامل بنیادین طلا تغییری نکرده اند.

بسیاری از مفسرین اظهار کرده اند که بعد از صعود طلا به بالای مرز ۲۰۰۰ دلار، دوره تحکیم قیمت و قیمتهای پایینتر مطلوب خواهد بود.

به گفته اوژن واینبرگ، مدیر تحقیقات کالا در کومرس بانک، تحکیم قیمت در محدوده ۱۹۰۰ دلار سازنده خواهد بود و بازار باثبات تری را به وجود می آورد.

لوکمان اوتونوگا، تحلیلگر ارشد اف ایکس تی ام درباره روند کوتاه مدت قیمت طلا پیش بینی کاهشی داشت و اظهار نمود: این فلز باارزش هفته گذشته عرصه را به دلار واگذار کرد با این وجود این جنگ ادامه خواهد داشت و همه چشمها به حرکت قیمت در محدوده ۱۹۰۰ دلار دوخته شده است. اگر حمایت در این محدوه باثبات نباشد، روند نزولی طلا ممکنست قبل از ورود مجدد خریداران به بازار ادامه پیدا کند.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی درباره روند قیمتها نظری نداشت و اظهار داشت: طلا در آستانه اصلاح قیمت قرار دارد اما بازار همچنان شاهد تقاضای کم سابقه و خرید در قیمتهای پایینتر است.

منبع:

1399/06/01
13:57:16
5.0 / 5
1765
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا