ایمیدرو و صاایران تفاهم نامه همكاری امضا كردند

ایمیدرو و صاایران تفاهم نامه همكاری امضا كردند

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) و شرکت صنایع الکترونیک ایران (صاایران) تفاهم نامه همکاری در هشت ماده، با محوریت هوشمندسازی مبتنی بر فناوری های پیشرفته همراه با نوآوری در چارچوب راهکارهای جامع و شبکه محور با بکارگیری ظرفیت های علمی و صنعتی کشور امضا کردند.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، طبق اعلام ایمیدرو، این مراسم با حضور خداداد غریب پور-رئیس هیات عامل ایمیدرو- و سرتیپ شاهرخ شهرام -مدیرعامل شرکت صنایع الکترونیک ایران- برگزار گردید که طی آن تفاهم نامه همکاری در هشت ماده به امضای دو طرف رسید. این تفاهم نامه با محوریت هوشمندسازی، مبتنی بر فناوری های پیشرفته همراه با نوآوری در چارچوب راهکارهای جامع و شبکه محور با بکارگیری ظرفیت های علمی و صنعتی کشور، پشتیبانی از منویات مقام معظم رهبری و تقویت شعار جهش تولید، قطع وابستگی های کشور به واردات محصولات استراتژیک با عنایت به وجود توانایی فنی، دانش لازم و قدرت پشتیبانی در حوزه های فوق است.
خداد غریب پور در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به اینکه تأمین نیازهای فناورانه و امنیت شبکه و همینطور کاهش ارزبری با رویکرد بومی سازی در حوزه معدن صنایع معدنی همچون اهداف همکاری ایمیدرو با شرکت صنایع الکترونیک ایران(صاایران) خواهد بود، اظهار داشت: این همکاری حوزه های "تله کام"، "حمل و نقل"، "زیرساخت"، " ICT"، "سایبری"، "سلامت و بهداشت"، "امنیت محیطی و پیرامونی"، "شناسایی و مقابله" و "تجهیزات اتوماسیون" را شامل می شود.
رییس هیات عامل ایمیدرو ضمن تاکید براینکه با استناد به این تفاهم نامه، قراردادهای همکاری بسیاری تعریف خواهد شد، اضافه کرد: به این طریق ظرفیت علمی و تکنولوژی صاایران در کنار نیازهای صنعتی و تکنولوژی معدن و صنایع معدنی قرار خواهد گرفت تا به قراداد تبدیل گشته و در نهایت ارزش افزوده آن نصیب اقتصاد معدن و ملی شود. ایمیدرو در جهت بومی سازی اقدامات متنوعی را با همراهی شرکتهای معدن و صنایع معدنی داشته است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه فصلی در ایمیدرو و شرکت ها بعنوان "بومی سازی با هدف کاهش ارزبری" تعریف شده است، اظهار نمود: در جشنواره بهره وری ایمیدرو امتیازی برای شرکت ها در جهت افزایش بهره وری با محوریت کاهش ارزبری در نظر گرفته شده است. این مهم در جهت قطع وابستگی که سیاست کلان کشور به حساب می آید، به شکل جدی توسط ایمیدرو دنبال می شود. در حوزه فناوری با دانشگاه های بزرگ کشور هم همکاری می نماییم و در این حوزه بیشتر از 219 قرارداد همکاری به امضاء رسیده است.
غریب پور افزود: ایده های ارزش آفرین و نوآورانه را با کمک شرکتهای بزرگ تجاری سازی خواهیم کرد و رویکرد ما این است که تحقیقات را نیازمحور و از رساله هایی که نیازهای این حوزه را تأمین کند، حمایت نماییم.

آمادگی برای تأمین و تولید تجهیزات مورد نیاز معدنی ها
سرتیپ شاهرخ شهرام- مدیرعامل شرکت صنایع الکترونیک ایران(صاایران)- هم در این مراسم اظهار نمود: بومی سازی یکی از مقوله های مهم کشور محسوب و در جهت منویات مقام معظم رهبری می شود که به این مورد بعنوان یک تکلیف نگاه می کنیم؛ بنابراین موظف هستیم از دانش و فناوری و همینطور ظرفیت های موجود در حوزه دفاعی، خدمات متنوعی را به صنایع کشور عرضه نماییم.
وی ضمن تاکید بر اینکه در همکاری با شرکتهای معدنی و صنایع معدنی، عدم وابستگی به اقلام خارجی و کاهش ارزبری از مهمترین اهداف ما به حساب می آید، خاطرنشان کرد: این رویه را بدون نگاه به درآمدزایی عملیاتی خواهیم کرد.
منبع:

1399/09/17
09:33:07
5.0 / 5
831
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا