دبیر ستاد تنظیم بازار اعلام كرد

شركت های لبنی اجازه افزایش قیمت ندارند

شركت های لبنی اجازه افزایش قیمت ندارند

دبیر ستاد تنظیم بازار ضمن اشار ه به اینکه افزایش قیمت های نامتعارفی در بعضی کالاهای لبنی مشاهده شده که بااینکه اغلب آنها این مساله را انکار می کردند، اما مکلف شدند تا قیمت های محصولات لبنی را افزایش ندهند، در ادامه قاچاق ماسک چینی را تکذیب نمود.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، عباس قبادی در آخر جلسه امروز ستاد تنظیم بازار کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرایط تنظیم بازار کشور به هیچ عنوان آمادگی افزایش قیمت برای هیچ اقلام کالایی را ندارد و به هیچ عنوان تغییر قیمت خارج از مصوبات را تحمل نخواهیم کرد و به شدت با متخلفان برخورد خواهد شد. چونکه این مهم در وضعیت حاضر و خاص کرونائی و اقتصادی مردم پذیرفتنی نیست.
وی همین طور با اشاره به موضوع تذکر داده شده به شرکت های لبنی در خصوص عدم تغییر قیمت و افزایش نرخ اقلام کالایی خارج از چارچوب های تعیین شده در تنظیم بازار کشور اظهار داشت: بطور قطع با شرکت های متخلف برخورد خواهد شد و این مساله مشمول تمام اقلام کالایی دارای مصوبه قیمت و سایر اقلام لبنی بدون قیمت تثبیتی است.
قبادی در مورد مسائل مطرح شده درباب قیمت محصولات پتروشیمی نیز اظهار داشت که تنظیم بازار محصولات پتروشیمی بر عهده کمیته ای در شرکت ملی صنایع پتروشیمی است و در جلسه امروز مصوب شد تا هفته آتی این کمیته گزارش کاملی را در مورد تصمیمات خود به ستاد ملی تنظیم بازار ارائه کند.
دبیر ستاد تنظیم بازار درباب واردات بذر برخی نهاده های کشاورزی به کشور نیز اشاره کرد: فارغ از مسئولیت اصلی وزارت کشاورزی در این موضوع، در مورد نوع ارز تخصیصی با دستور مساعد وزیر صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفته شد، که همین اقلام کالایی به صورت ویژه از گروه دو کالایی به گروه یک منتقل شود تا مشکلی در روند ترخیص به وجود نیاید.
وی اضافه کرد: هم اکنون قیمت مرغ در میادین میوه و تره بار همان نرخ مصوب یعنی ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است و عرضه مرغ ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومانی که دان خاصی مصرف کرده و برای تولیدکنندگان با قیمت پایین تر تمام شده بود به انتها رسیده است. قیمت تخم مرغ هم در میادین میوه و تره بار حدود ۳۰ هزار تومان است.
این اظهارات در حالی مطرح می شود که اواخر آبان ماه قیمت مصوب هر کیلو شیر خام از ۲۹۰۰ تومان به ۴۱۵۰ تومان افزایش یافت و قیمت سایر محصولات لبنی نیز تغییر نمود. بدین سبب افزایش قیمتی که دبیر ستاد تنظیم بازار از آن صحبت می کند، علاوه بر افزایش قیمت مصوب است.
قیمت مصوب هر کیلو مرغ و هرشانه ۳۰ عددی تخم مرغ نیز ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان و ۳۱ هزارتومان است که در هفته های اخیر بیش از این نرخ در بازار عرضه می شده و به همین دلیل مدتی مرغ تنظیم بازاری گرم به قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان و منجمد به قیمت ۱۵ هزار تومان ارائه شد که طبق گفته های امروز معاون وزیر صمت این عرضه به انتها رسیده است.
قبادی همین طور در پاسخ به سوالی درباره قاچاق ماسک چینی به ایران اظهار داشت: این مساله حقیقت ندارد. چونکه هم اکنون با قیمت هزار تومانی هر عدد ماسک در داخل، صرفه ای برای قاچاقچیان نخواهد داشت. همین طور باتوجه به وضعیت تولید، در صورت صدور مجوز از طرف مجموعه بهداشتی کشور، آمادگی صادرات را نیز داریم.
منبع:

1399/09/24
23:51:00
5.0 / 5
800
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا