افزایش قیمت شكر در بازار آزاد

افزایش قیمت شكر در بازار آزاد

بازاری: دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی از افزایش قیمت شکر در بازار آزاد آگاهی داد.قاسمعلی حسنی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه شکر از شروع سال چندین بار با افزایش قیمت روبه رو شده است، اظهار داشت: به دنبال شایعه افزایش قیمت شکر با نرخ مصوب دولتی، بازار آزاد قیمت شکر را ۱۵ درصد افزایش داده و قیمت آن در یک روز رکورد زد.

دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی افزود: ابتدای سال قیمت شکر ۶۲۰۰ تومان بود که به ۶۶۵۰ تومان رسید و با انتشار این خبر افزایش قیمت شکر دولتی، در بازار آزاد شکر ۸۰۰۰ تومانی برای بنکداری ها به ۹۴۰۰ تومان رسیده است.

به گفته وی با افزایش قیمت شکر به صورت عمده قیمت آن برای مصرف کننده با احتساب هزینه های دیگر همچون حمل و نقل، انبار داری و... اساسا بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه فروش شکر با قیمت ۹۴۰۰ تومان در بازار مصداق بارز گرانفروشی است در صورتیکه قیمت مصوب آن درب کارخانه ۶۶۵۰تومان است، اظهار داشت: علت افزایش قیمت شکر معین نیست و مسئولان مربوطه باید پاسخگو باشند. اگر قیمت گذاری شکر آزاد شده است قیمت مصوب شکر معنایی ندارد. اگر شکر همچنان دارای قیمت مصوب است پس بایستی جلوی این گرانفروشی ها گرفته شود.

منبع:

1399/10/20
19:26:40
0.0 / 5
755
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا